Ce victorieeee! Simona Halep a umilit-o pe Serena Williams la Turneul Campioanelor. Romanca nu i-a lasat nici o sansa americancei, pe care a invins-o cu 6-0 6-2

Victorie uriasa a Simonei Halep in fata Serenei Williams. A desfiintat-o pe americanca!

Distribuie pe:

Autor:

fara descriere

Absolut superb! Simona Halep a inregistrat in aceasta dimineata o victorie uriasa la Turneul Campioanelor de la Singapore, invingand-o fara drept de apel pe marea favorita a competitiei, americanca Serena Williams. Simona a scos-o din ghete cum se spune, pe Serena in primul set, pe care l-a castigat fara drept de apel cu scorul de 6-0, in doar 20 de minute. Cu calm, cu lovituiri bine tintite, Simona a ingenunchiat-o pur si simplu pe marea Serena. In setul al doilea, romanca a continuat sa o mitralieze cu mingii pe care Serena nici nu le-a simtit impunandu-se cu cu 2-0 ( 6-0, 6-2). Practic, Simona a reusit sa o invinga pe cea mai valoroasa jucatoare de tenis a lumii in clipa de fata, devenind una dintre favoritele castigarii turneului de la Singapore.