Cine a câștigat Formula 1! Care a fost clasamentul final

În urmă cu o zi a avut loc Marele Premiu al Germaniei la Formula 1 din 2019.

Distribuie pe:

Autor: A.V.

Duminică, în urmă cu o zi, a avut loc Marele Premiu al Germaniei la Formula 1 din 2019. Cursa a început la ora 16.00 și a fost cea de-a 11-a cursă din circuitul actualului sezon. Vremea le-a dat mari bătăi de cap participanților la curse!

Chiar dacă condițiile meteorologice nu au fost prielnice tuturor, participanții au dat tot ce au avut mai bun pe teren și s-au întrecut ”nebunește” pe ploaie!

Astfel că, la final, cel care a câștigat Marele Premiu al Germaniei la Formula 1 din 2019 este chiar Max Verstappen, care s-a adaptat cel mai bine la condițiile meteorologice. Pe locul secund se află germanul Sebastian Vettel, iar pe cel de-al treilea loc se află rusul Daniil Kvyat. Multiplul campion Lewis Hamilton a încheiat pe locul 11, chiar dacă a condus doar jumătate din cursă. Totodată, el și Charles Leclerc au fost implicați în accidente.

Sursă foto: Fanatik