WowNews logo WOWnews
Stories
Cristina Cioran și Alex Dobrescu

Cristina Cioran și Alex Dobrescu

Vedete

Cristina Cioran sare în apărarea lui Alex Dobrescu, după ce bărbatul a fost acuzat de trafic de substanțe interzise! Ce i-a mărturisit tatăl copiilor ei: „Este o înscenare! Un prieten i-a...”

Vedeta a povestit discuția pe care a purtat-o cu Alex Dobrescu despre acuzațiile privind traficul de droguri pe care le-a primit bărbatul.

Alex Dobrescu are mari probleme cu legea. Fostul iubit al Cristinei Cioran a fost reținut de DIICOT și acuzat de trafic de droguri. Inclusiv în locuința lui, autoritățile au găsit mai multe substanțe interzise. Mama copiilor lui îi ia, totuși, apărarea, și spune că totul ar fi fost o înscenare.

După ce a aflat din presă că Alex Dobrescu a ajuns în custodia Poliției, Cristina Cioran a revenit cu noi informații despre situația fostului ei iubit.

Aceasta a reușit să ia legătura cu tatăl copiilor ei, care i-a mărturisit că ar fi nevinovat și că stupefiantele găsite în casa lui ar fi fost puse, de fapt, intenționat de un prieten.

Citeste si: Lucia riscă eliminarea din „Casa iubirii”! Aflați ce se va întâmpla în ediția de duminică, 2 noiembrie, de la orele 16:00 și 19:00, la Kanal D- kanald.ro

„Am vorbit cu Alex și mi-a spus că este o înscenare! Un prieten i-a plasat acea punguță cu pastile în casă, după care a dat o declarație împotriva lui! Alex nu se ocupă cu așa ceva! Este

trist că un prieten a fost capabil să facă așa ceva. Nu știu ce se va întâmpla! Voi fi alături de el și sper să îi fie bine. Este tatăl copiilor mei și asta nu se va schimba niciodată, chiar dacă noi nu mai suntem un cuplu”
, a spus Cristina Cioran, la Viața fără filtru.

Citește și: Cristina Cioran, dezvăluri neașteptate! Ce spune despre o împăcare cu Alex Dobrescu, la scurt timp ce au devenit părinți pentru a doua oară: „Nu am încetat niciodată să ne iubim”

Cristina Cioran și Alex Dobrescu

Cristina Cioran și Alex Dobrescu

[Sursa foto: Instagram]

Alex Dobrescu riscă să ajungă în spatele gratiilor

Fostul partener al Cristinei Șișcanu a fost săltat de Polițiști și dus la secție, iar procurorii au cerut arestarea lui preventivă pentru următoarele 30 de zile. În cazul în care va fi găsit vinovat pentru acuzațiile ce i se aduc, Alex Dobrescu riscă să își petreacă până la 10 ani în spatele gratiilor.

„La data de 4 martie 2025, procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism – Structura Centrală au dispus reținerea a 2 inculpați, cu vârstele de 28 și 40 de ani, cercetați pentru săvârșirea infracțiunii de trafic intern de

droguri de mare risc.
Din cercetările efectuate a rezultat că, în perioada septembrie-decembrie 2024, inculpatul în vârstă de 40 de ani (recidivist) a procurat, deținut și vândut, în mod repetat, diferite cantități de cocaină (drog de mare risc), indisponibilizate pe parcursul urmăririi penale.

Citeste si: Mesajul de susținere venit din partea Adrianei Ochișanu, pentru fiul său, Cristian Botgros! Cum îl apără artista, în fața acuzațiilor venite din partea familiei Cuciuc? "Sunt alături de tine cu toată ființa mea!"- kfetele.ro

Citeste si: CE A IEȘIT LA IVEALĂ despre bărbatul de 72 de ani care și-a ucis soția și apoi și-a luat propria viață: "Vă spun sincer că am amuțit, mai ales că știam că...". Gestul fatal care a declanșat tragedia din Bacău- radioimpuls.ro

Citește și: Cristina Cioran și fiul ei au ajuns acasă! Când își va putea vedea Alex Dobrescu bebelușul? Vedeta a luat o decizie importantă în această privință: „Să ne adaptăm”

Materialul probator administrat a reliefat că, în același interval de timp, inculpatul în vârstă de 28 de ani a deținut droguri de mare risc și a intermediat comercializarea acestora.
În urma percheziției efectuate la locuința inculpaților au fost identificate și ridicate 20 de comprimate ecstasy (drog de mare risc), un grinder cu urme de substanță, precum și alte mijloace de probă.


Astăzi, a fost sesizat judecătorul de drepturi și libertăți din cadrul Tribunalului București cu propunerea de arestare preventivă a inculpaților, pentru o perioadă de 30 de zile.
Activitățile judiciare au fost realizate împreună cu polițiști ai Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate București.
Acțiunea a beneficiat de sprijinul jandarmilor Brigăzii Speciale de Intervenție a Jandarmeriei.
Facem precizarea că, pe parcursul întregului proces penal, persoanele cercetate beneficiază de drepturile și garanțiile procesuale prevăzute de Codul de procedură penală, precum și de prezumția de nevinovăție”, se arată în comunicatul poliției.