
Popularul actor turc s-a intalnit cu celebrul Andy Garcia si cu Reed Hastings, CEO-ul retelei Netflix, potrivit www. gecce.miami.
Garcia, care in prezent lucreaza la ecranizarea unei drame care se va filma in Miami, a discutat cu Petekkaya despre o posibila aparitie a acestuia in proiectul sau.
"Orice actor a visat, macar o data, sa aiba ocazia sa lucreze acolo unde se intampla cele mai importante lucruri din industria filmului.
Hoolywood-ul a fost, la inceputul carierei mele, un vis indepartat. Acum ma apropii din nou de acest vis, care incepe sa devina realitate”, a declarat sarmantul actorul turc unei publicatii din tara sa.
Citeste si: Ce trebuie să ai în mașină iarna? Trusa completă a șoferului pentru o călătorie fără griji - libertatea.ro
Citeste si: Tichete cadou pentru cei vaccinaţi? Ce bonus ar putea primi angajaţii - bzi.ro
Erkan Petekaya (46 de ani) este unul dintre cei mai populari si solicitati actori din Turcia. A jucat in numeroase productii de mare succes, cele cunoscute publicului romanesc fiind difuzate la Kanal D: “Tradarea”, in care a jucat rolul capitanului Ali, “Dila” (in rolul Riza), “Furtuna pe Bosfor” (rolul Cihan). (Vezi imagini din culisele serialului "Ziua in care mi s-a scris destinul")
Talentele sale sunt multiple.
Pe langa arta actoriceasca, Erkan a fost inzestrat si cu o voce de exceptie, aparitiile sale muzicale la televiziune si in concerte, pe scena, fiind extrem de apreciate.Un nou sezon al serialului „Furtuna pe Bosfor” incepe pe 2 ianuarie, la Kanal D. Productia, in care Petekkaya interpreteaza rolul principal, va fi difuzata de luni pana vineri, de la ora 20:00.