
In articol:
- Faimoșii câștigă o super recompensă la Survivor România
- Războinicii pierd super recompensa la Survivor România
Ultimul meci al săptămânii la Survivor România a fost pentru recompensă, iar miza este una fără precedent de la începutul sezonului 2.
Faimoșii câștigă o super recompensă la Survivor România
Vedetele au luptat pentru a-și păstra locul de dormit de pe insula, pentru încă o săptămână la Survivor România. Meciul pentru recompensă a avut însă încă o miză importantă, iar câștigătorii se vor bucura de un spectacol de dans cu unii dintre cei mai cunoscuți animatori din Dominicană.
Faimoșii au câștigat jocul de recompensă cu scorul de 10-8 și se vor distra la spectacolul pregătit special de trupa de dansatori profesioniști. Mai mult, sălbaticii primesc sandwichuri și cartofi prăjiți, dar și câte un pahar de vin.
Culiță Sterp: Sunt foarte flămând, îmi e foame tare, mi-a fost foame și de victorie, de-asta am câștigat. Mă bucur că am câștigat ca echipă.
Abia aștept să ne luăm premiul. Sunt mândru de colegii mei și de fetele noi.Elena Marin: Sunt extraordinar de bucuroasă. Survivor mi-a citit gândurile, ca cel de astăzi cu dansatorii pe sufletul meu. Sunt încântată, e clar că e meseria mea și îmi doresc să văd un show de dans. Mă bucur că ne-am păstrat insula și că bem un păhărel de vin.
Citeste si: De ce să pui bani în ghiveciul cu flori. Experții financiari recomandă tuturor acest truc- kfetele.ro
Citeste si: Vestea tristă a zilei despre Saveta Bogdan. Să ne rugăm pentru ea..- bzi.ro
Sebastian Chitoșcă: Sunt foarte bucuros că am câștigat. Eu mă gândesc mai mult la mâncare, pentru că pică boxerii de pe mine. Sunt bucuros că mai ieșim de pe insulă.
Raluca Dumitru: Am avut mari emoții. Îmi este foarte foame și abia aștept să mâncăm și să ne simțim bine.
Razboinicii pierd la Survivor[Sursa foto: Captură KANAL D]
Războinicii pierd super recompensa la Survivor România
Concurenții din echipa albastră au pierdut pentru a doua oară de la debutul competiției Survivor România oportunitatea de a se bucura de un concert în Dominicană.
Albert Oprea: Astăzi am pierdut. Sunt foarte supărat, îmi doream să terminăm săptămâna bine și să avem și noi trei meciuri din patru. Ei probabil au fost mai buni. Am intrat o singură dată pe traseu și n-am adus punct.
Vera Miron: Îmi pare foarte rău că nu am adus două puncte, îmi pare rău pentru Starlin.
Starlin: Era o dorință foarte mare. Am prieteni din copilărie în trupa aia. Elena se va bucura cel mai mult de premiu pentru că e dansatoare. Mulți se bucură pentru mâncare. Noi rămânem în campul nostru. Eu n-am adus puncte. Îmi pare foarte rău că a pierdut echipa.