Grig a fost omorât în bătaie de un șofer din Craiova. Tocmai se întorsese din străinătate pentru a-și petrece Sărbătorile acasă, cu soția și fiica de șase ani

Stiri

Grig a fost omorât în bătaie de un șofer din Craiova. Tocmai se întorsese din străinătate pentru a-și petrece Sărbătorile acasă, cu soția și fiica de șase ani

Grigore Popescu a fost ucis de un șofer agresiv. Se întorsese în România pentru a sărbători Crăciunul cu familia și cu cei dragi.

Grigore Popescu, zis Grig, muncea de ani de zile în Italia. Originar din comuna Grădinile, județul Olt, bărbatul se întorsese în România alături de familie pentru a petrece Sărbătorile de iarnă.

Citeste si: Mesajul de susținere venit din partea Adrianei Ochișanu, pentru fiul său, Cristian Botgros! Cum îl apără artista, în fața acuzațiilor venite din partea familiei Cuciuc? "Sunt alături de tine cu toată ființa mea!"- kfetele.ro

Vacanța la noi în țară s-a transformat într-un coșmar. În seara zilei de 21 decembrie, Grigore Popescu era în Craiova și voia să traverseze strada printre mașini. Un șofer de 31 de ani s-a dat jos din mașină și l-a luat la bătaie pe românul tocmai întors din străinătate. I-a cărat pumni până când l-a lăsat inconștient, în mijlocul străzii, apoi a plecat de la fața locului.

Citeste si: Lucia riscă eliminarea din „Casa iubirii”! Aflați ce se va întâmpla în ediția de duminică, 2 noiembrie, de la orele 16:00 și 19:00, la Kanal D- kanald.ro

Grigore Popescu a fost transportat la spital și a intrat în comă. Șoferul a fost găsit de polițiști, acuzat de vătămare corporală și reținut pentru 24 de ore. Oamenii legii au descoperit că se afla sub influența băuturilor alcoolice când a coborât de la volanul mașinii pentru a-l lovi pe pieton.

Citeste si: Bernadett de la Puterea Dragostei, apariţie de senzaţie în videoclipul manelistului Ionuţ Prinţu'! Uite-o pe blondă în rolul de femeie fatală! VIDEO

Citeste si: Nuțu Cămătaru, imagini rare: cum dresează un armăsar de rasă și îl face să-i răspundă la comenzi| VIDEO EXCLUSIV

Citeste si: Elena Lasconi candidează la Primărie: „Refuz să mai fac parte din categoria celor care se plâng de cine ne conduce”

Grig a murit în spital

La șapte zile după ce a fost bătut de un șofer în stare de ebrietate și lăsat inconștient în mijlcoul străzii, Grig a murit, la spital. În ciuda eforturilor făcute de cadreele medicale, trupul lui a cedat în urma leziunilor grave. În urma lui au rămas o soție distrusă de durere și o fetiță de doar șase ani.