Incredibil! O femeie-arbitru din România a fost lovită pe teren în timpul unui meci! A fost dusă de urgență la spital

O situație incredibilă a avut loc în timpul unui meci de fotbal. O femeie-arbitru a fost lovită pe teren.

Distribuie pe:

Autor: A.V.

Un incident șocant a avut loc pe un teren de fotbal din România. O femeie-arbitru a fost implicată într-un incident neplăcut în cursul zilei de miercuri, când se desfășura un meci din Liga a patra. La partida dintre Viitorul Valea Mare şi Viitorul Păşeşti Măglaşi, un jucător al oaspeţilor a lovit cu pumnul femeia-arbitru care conducea întâlnirea. Motivul? Jucătorul ar fi fost foarte supărat că Alisa Neață, femeia-arbitru, îl eliminase pentru cartonașele galbene.

Citeste si: Promo Puterea Dragostei 25 octombrie. Se încing spritele între concurenți. Manuela și Ricardo, la un pas să se despartă? Mariana, luată la rost: ”Nu te mai băga”

Citeste si: Poveste de dragoste și ură între doi bărbați, tranșată la DIICOT! Albert a cheltuit 25.000 de euro, iar partenerul lui îl acuză că ar fi fost infidel!

Meciul, când scorul era 1-0, a fost întrerupt pentru gazde în minutul 39. Femeia a fost lovită cu pumnul și a avut nevoie de îngrijiri medicale. Timp de câteva minute, femeia și-a pierdut cunoștința, conform arenavalceana.ro.

Jucătorul, Bogdan Cotea, s-a enervate pentru că primise cel de-al doilea cartonaș galben. Însă, fotbalistul nu se afla la prima abatere, căci în anul 2015, el îl bruscase pe arbitrul asistent al unui meci.

Sursă foto: fanatik.ro