kanald.ro
Modelul a mărturisit că a fost foarte complexată în copilărie de aspectul fizic
Modelul a mărturisit că a fost foarte complexată în copilărie de aspectul fizic
Vedete
Chiar și cu titlurile de Miss pe care le deține, Ioana Filimon s-a confruntat cu multe complexe fizice în copilărie.
Ioana Filimon, concurenta „Bravo, ai stil! Celebrities” și una dintre cele mai frumoase femei din România, s-a confruntat cu foarte multe răutăți în copilărie. ”Am avut un complex, copiii îmi spuneau Buzuca”. În vârstă de doar 28 de ani, Ioana Filimon a fost desemnată Miss România în anul 2016 și Miss Global Model of the World în 2018.
Ioana Filimon a absolvit Facultatea de Protecția și Ingineria Mediului și are o carieră impresionantă în industria modellingului.
Modelul a mărturisit în cadrul unui interviu că a fost foarte complexată în copilărie de aspectul fizic deoarece copiii râdeau de ea.
Modelul a mărturisit că a fost foarte complexată în copilărie de aspectul fizic
Citeste si: Ioana Filimon, cu burtica de gravida, la “Bravo, ai stil! Celebrities”
”Titlul de Miss mi-a schimbat viața. Eu sunt din Timișoara și câștigarea acestui titlu mi-a schimbat cu totul existența, m-am și mutat, de altfel, în București, după acest eveniment. Nu este ușor de purtat acest titlu, au fost multe critici la adresa mea, comentarii răutăcioase legate de felul în care arăt, de buzele mele”, declară vedeta.
”Eu nu am nicio intervenție chirurgicală la nivelul feței și a fost greu să citesc că sunt operată, mai ales că în copilărie am avut un complex, copiii îmi spuneau „Buzuca”.
”Adolescența nu a fost o perioadă foarte frumoasă, am avut parte de bullying. Chiar m-am dus odată la mama, plângând, și am întrebat-o ce să fac. Mă dureau remarcile legate de aspectul fizic, de buzele mele mai proeminente”, a încheat Ioana.