Kylian Mbappe a devenit cel mai bun marcator all-time din Cupa Franței, după ce a înscris 5 goluri în meciul contra Pays de Cassel

Kylian Mbappe a devenit cel mai bun marcator all-time din Cupa Franței la doar 24 de ani!

Autor: Daniela Radan

In articol:

Kylian Mbappe s-a dezlănțuit la meciul cu Pays de Cassel. Jucătorul de doar 24 de ani a înscris 5 goluri, devenind cel mai bun marcator all-time din Cupa Franței!

Kylian Mbappe, cel mai bun marcator all-time din Cupa Franței

Kylian Mbappe  (24 de ani) a înscris 5 goluri în meciul din „16-imile” Cupei Franței, contra Pays de Cassel, echipă de liga a șasea. Scorul final a fost 7-0 pentru parizieni, iar Mbappe a devenit cel mai bun marcator all-time din Cupa Franței.

Starul francez a deschis scorul în minutul 29, iar patru minute mai târziu i-a pasat decisiv lui Neymar. Tot în prima repriză au mai urmat două goluri marcate de Mbappe, unul în minutul 34, respectiv altul în minutul 40. Ulterior, vicecampionul mondial a înscris din nou în minutul 56, urmând ca fotbalistul Carlos Soler să își treacă și el numele pe tabela marcatorilor, în minutul 64, aducându-i lui Neymar cel de-al doilea assist din meci, scrie sport.ro.

Tabela de marcaj a fost închisă de același fotbalist care a și deschis-o, Kylian Mbappe. Acesta a înscris ultimul gol al meciului în minutul 79, din pasa lui Carlos Soler.

În optimile de finală, care vor avea loc la începutul lunii februarie, PSG o va înfrunta pe Olympique Marseille. De menționat este că, Lionel Messi a fost menajat și urmează să fie apt pentru următoarea partidă de duminică, contra Stade de Reims.

Kylian Mbappe a devenit cel mai bun marcator all-time din Cupa Franței

[Sursa foto: Captură YouTube]

Citește și: Georgina Rodriguez, lăudată de presa arabă la scurt timp de la venirea sa în Arabia Saudită. Vezi ce s-a scris despre iubita lui Cristiano Ronaldo: „Georgina Rodriguez a ieșit în evidență”

Leo Messi, gata să îi spună „Adio!” PSG-ului

Leo Messi  a intrat în ultimele șase luni de contract cu PSG și încă nu a anunțat oficial o continuare la echipa din Paris. Însă, chiar și așa, presa spaniolă a scris în urmă cu câteva zile că prelungirea contractului lui Messi va avea loc. Mai mult, celebrul fotbalist ar urma să aibă un contract „de pe altă planetă”, cu o remunerație pe sezon de 30 de milioane de euro, scrie digisport.ro.

Cu toate acestea, sunt și voci care afirmă că Messi nu va continua la PSG. Potrivit jurnalistului Gerard Romero, fotbalistul argentinian s-a răzgândit și nu își mai dorește să joace la gruparea franceză, iar asta din cauza modului în care a fost tratat după ce a câștigat titlul mondial cu naționala sud-americană.

În acest caz, mutarea lui Messi în Arabia Saudită nu mai pare imposibilă.

Gruparea Al-Hilal i-ar fi oferit rivalului lui Cristiano Ronaldo un salariu de 300 de milioane de euro pe an. Dacă lucrurile stau conform spuselor jurnalistului Gerard Romero, iar Messi va lua în calcul plecarea la saudiți, acesta s-ar putea confrunta din nou cu CR7, legitimat în prezent la Al-Nassr, la fel ca în amicalul disputat pe 19 ianuarie 2023, la Riyadh.

Surse: digisport.ro, sport.ro

Distribuie pe:
Abonează-te pe

Larisa Udilă, momente tensionate la cinema! Totul s-a întâmplat în timpul difuzării filmului: „Atac de panică. Eram traumatizată”

Ultima postare a iubitei lui Culiță Sterp a născut suspiciuni! Un fan nu a mai rezistat și a întrebat-o: „Nu mai formați un cuplu?”

Bia Khalifa, gesturi indecente în public. Ce a făcut în fața lui Fulgy? Toți au crezut că nu văd bine, când a apărut îmbrăcată așa

Se însoară Ianis Hagi? Fiul lui Gică Hagi și-a cerut iubita în căsătorie! I-a oferit un inel simplu, cu diamant! Cine a fost la logodna cu Elena Tănase

Bomba momentului pe SCENA POLITICĂ! Marcel Ciolacu a făcut anunțul în direct: E momentul să…

„Sunt o femeie tânără.” Denisa Filcea, judecată pentru ținuta pe care a purtat-o

Viața actorului Constantin Codrescu depășește orice scenariu de film. Otrăvirea soției de propria mamă, dezvăluită într-un vis ciudat