Primavara incepe cu STEAUA! "Ros - albastrii" au terminat grupa pe locul 1 si si-au "subordonat" toti adversarii din Europa League!

Seara magica pentru Steaua. A reusit sa se califice in primavara europeana pe un ger naprasnic la Copenhaga. Echipa antrenata de Laurentiu Reghecampf a terminat la egalitate, 1-1, meciul din Danemarca si s-a clasat prima in grupa sa.

Distribuie pe:

Autor: C.I.P

fara descriereCu o singura infrangere in cele sase partide din Europa League, Steaua a terminat triumfal grupa, chiar daca a reusit doar un egal in Danemarca. Stelistii au inceput in forta meciul, iar prima repriza a fost controlata in totalitate de baietii lui Reghe. Tanase a fost pionul principal in jocul Stelei, iar Adi Popa a fost inepuizabil in banda.

0-0 la pauza, dar in al doilea mitan lucrurile puteau deveni complicate pentru trupa din Ghencea. Tanase a fost eliminat destul de devreme, dar stelistii nu s-au panicat, ba mai mult, Raul Rusescu a reusit sa deschida scorul cu o executie magistrala care l-a facut si pe Piti sa crape de ciuda ca nu l-a convocat la nationala. Desi in 10, Steaua a reusit sa se apere, dar in final, o centrare venita de pe dreapta a fost reluata cu capul de Vetokele in plasa portii lui Tatarusanu.

S-a terminat 1-1 si gratie infrangerii lui Stuttgart in fata celor de la Molde, Steaua a terminat prima si viseaza la o primavara insorita.