WowNews logo WOWnews
Stories

Vedete

Mama Adrianei Bahmuțeanu, condusă pe ultimul drum! Toată lumea a rămas fără cuvinte când a văzut cine și-a făcut apariția la capelă. Vedeta a izbucnit în lacrimi și a făcut declarații sfâșietoare: „A venit pentru ultima oară..” | EXCLUSIV

Au început funeraliile mamei Adrianei Bahmuțeanu. Jurnalista își ia „adio” de la mama ei în aceste momente.

UPDATE – Adriana Bahmuțeanu a cedat când și-a văzut fiul la înmormântare

Maximus, fiul cel mare al Adrianei Bahmuțeanu, a venit astăzi la capela din Pantelimon pentru a-și lua rămas-bun de la bunica lui. Jurnalista a fost copleșită de emoții și a izbucnit în lacrimi când și-a văzut băiatul cel mare.

Citeste si: FOTO Videoclipul viral în care Igor Cuciuc se distrează. Cum a fost surprins și ce spun internauții: „Dimineața bocește pentru vizualizări și defăimare, seara, la club cu femei.” - kfetele.ro

Fiul ei, îmbrăcat într-un costum negru, i-a stat alături, ținând-o strâns de mână, pe toată perioada slujbei, oficiată de doi preoți. Adolescentul era vizibil afectat de moartea bunicii sale și i-a mărturisit mamei sale că îi este foarte greu să o vadă așa. 

„Băiatul meu a venit să își vadă bunica pentru ultima oară”, a declarat Adriana Bahmuțeanu, printre lacrimi, la biserică.

Totuși, Maximus nu a rămas până la sfârșitul funeraliilor și nu și-a condus bunica la cimitir. A participat doar la slujba de la Biserica Sf. Ioan Botezătorul.

Știre inițială

Lacrimi și durere la căpătâiul Petruței Toma. Mama Adrianei Bahmuțeanu este condusă astăzi pe ultimul drum, la câteva zile după ce și-a dat ultima suflare. Femeia a încetat din viață la vârsta de 75 de ani, doborâtă de problemele de sănătate. 

După cum a anunțat chiar Adriana Bahmuțeanu, înmormântarea mamei sale are loc astăzi, în data de 10 septembrie. Funeraliile au loc la Biserica Sf. Ioan Botezătorul din Capitală, iar slujba deja a început.

Rudele și apropiații s-au strâns la căpătâiul Petruței Toma pentru a-i aduce un ultim omagiu și a-și lua rămas-bun de la ea.

„Timpul nu se mai intoarce iar marele meu regret este ca nu am reusit sa-i daruiesc mamei mele batranetea linistita pe care ar fi meritat-o din plin, cu toata familia alaturi, ferita de necazuri si de socuri emotionale! (…) Va multumesc pentru ca ne-ati respectat aceasta dorinta, de a ne jeli pierderea departe de ochii lumii! Pentru cei care doresc sa ii aduca Mamei mele un ultim omagiu, slujba de inmormantare va avea loc miercuri ora 11.00 la Biserica Sf Ioan Botezatorul din Soseaua Pantelimon 257”, a transmis Adriana Bahmuțeanu, pe rețelele de socializare.

Citește și: Ultimele imagini cu mama Adrianei Bahmuțeanu în viață! Petruța Toma tocmai fusese externată din spital: „A murit cu sufletul zdrobit”

Adriana Bahmuțeanu și mama ei

[Sursa foto: Facebook ]

Cine și-a făcut apariția la capelă?

Cea mai arzătoare dorință a Petruței Toma a fost îndeplinită abia după ce femeia s-a stins din viață. Astăzi, la capela unde este depus sicriul cu trupul neînsuflețit al femeii, a venit să își ia rămas-bun Maximus, fiul cel mare al Adrianei Bahmuțeanu.

Citeste si: Carmen Harra, despre finalul de an pentru Nicușor Dan. Ce spune data de naștere a președintelui: “Intră într-un an care nu îl ajută deloc, foarte dificil pentru el.” - kfetele.ro

Citeste si: Ce cantitate de lapte consuma un bebelus? Tabel cantitate lapte bebelusi - catena.ro

Citeste si: După ce scandalul dintre familiile Cuciuc și Botgros a EXPLODAT în spațiul public, Alexandra Cuhuteac ia o DECIZIE ȘOC. Nimeni nu bănuia că o să se ajungă aici! Ce a putut să facă fosta iubită a lui C

Adolescentul a mers să îi aducă un ultim omagiu bunicii sale, deși legătura dintre ei s-a rupt înainte ca Petruța Toma să își dea ultima suflare.

Mai mult, conform Adrianei Bahmuțeanu, mamei sale i s-a făcut rău și a ajuns la spital chiar cu o zi înainte să se prezinte în fața magistraților, în procesul în care cerea să își vadă nepoții.

Citește și: Adriana Bahmuțeanu, în doliu! Mama jurnalistei a murit la 75 de ani: „Dumnezeu să te ierte, mama mea frumoasă”

Adriana Bahmuțeanu și copiii ei

[Sursa foto: Facebook ]