Ronaldo a rupt tăcerea! Ce a declarat după ce a fost lăsat pe bancă împotriva Elveţiei. Reacţia Georginei Rodriguez

Lui Cristiano Ronaldo nu i-a picat deloc bine că a fost doar rezervă în meciul din optimile Cupei Mondiale, Portugalia - Elveţia.

Autor: Radu Tanase

In articol:

Fernando Santos a început meciul cu Elveţia cu Goncalo Ramos în atac, în locul căpitanului Cristiano Ronaldo. Selecţionerul Portugaliei a fost însă extrem de inspirat. Atacantul de la Benfica a marcat de trei ori, iar lusitanii s-au calificat în sferturile de finală la Cupa Mondială din Qatar, cu scorul de 6-1.

Reacţia lui Ronaldo, după ce a fost rezervă cu Elveţia

Cristiano Ronaldo a fost introdus pe teren abia în minutul 74, când Portugalia conducea deja Elveţia cu 5-1. Căpitanul lusitanilor s-a bucurat la fiecare gol al echipei sale, dar s-a observat că a fost afectat de decizia antrenorului, de a începe meciul cu Ramos în atac, în locul său. La finalul meciului, Ronaldo a plecat glonţ la vestiare, în timp ce colegii săi sărbătoreau calificarea în sferturi, alături de suporteri.

Cristiano Ronaldo a reacţionat printr-un mesaj postat pe Instagram, după victoria împotriva Elveţiei. Căpitanul şi-a felicitat colegii, fără să facă referire la faptul că nu a fost folosit în meci de la început.

"O zi incredibilă pentru Portugalia, cu un rezultat istoric în cea mai mare competiție din fotbalul mondial. Expoziție de lux a unei echipe pline de talente și de tinerețe. Naţionala noastră este de felicitat. Visul este viu! Până la sfarşit! Forţa, Portugalia!", a scris Ronaldo pe Instagram.

View this post on Instagram

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano)

Georgina Rodriguez, supărată că Ronaldo a fost rezervă

Georgina Rodriguez  a urmărit din tribune partida Portugaliei şi nu s-a putut abţine să nu posteze un mesaj pe Instagram, când a văzut că iubitul său este doar rezervă contra Elveţiei. "Felcitiări, Portugalia! În timp ce titularii cântau imnul, toate obiectivele (nr.- camerelor TV) erau pe tine.

Păcat că nu ne-am putut bucura de cel mai bun jucător din lume în cele 90 de minute. Fanii nu s-au oprit din a te aclama și din a-ți striga numele. Sper ca Dumnezeu și dragul tău prieten Fernando să continue mână în mână și să ne facă să vibrăm înca o noapte", a scris Georgina pe Instagram.

Cristiano Ronaldo este cel mai selecţionat jucător din istoria naţionalei Portugaliei, dar şi cel mai bun marcator. Atacantul în vârstă de 37 de ani are 195 de meciuri şi 118 goluri în prima reprezentativă. Cristiano Ronaldo a câştigat alături de naţionala ţării sale Euro 2016.

Distribuie pe:
Abonează-te pe

Ce lovitură! Rapid a transferat un campion mondial: "Este incredibil să fiu aici"

DNA i-a stricat planurile lui Piţurcă. Cum a pierdut fostul selecţioner 2 milioane de dolari

Alianţă istorică între fanii lui Dinamo şi cei ai Craiovei lui Mititelu: "Respectaţi România!"