WowNews logo WOWnews
Stories
Salvatorii care l-au resuscitat pe asistentul veterinar din Pitești fac dezvăluiri tulburătoare! Ce au descoperit anchetatorii în cabinetul unde Bogdan își desfășura activitatea? Detaliile care conturează tot mai mult cauza morții: „O supradoză”

Actualitate

Salvatorii care l-au resuscitat pe asistentul veterinar din Pitești fac dezvăluiri tulburătoare! Ce au descoperit anchetatorii în cabinetul unde Bogdan își desfășura activitatea? Detaliile care conturează tot mai mult cauza morții: „O supradoză”

Detaliul care poate schimba radical cursul anchetei! Sinucidere sau supradoză administrată din greșeală?

Bogdan, în vârstă de 30 de ani, de profesie asistent veterinar, a fost găsit fără viață în propria mașină, fiind parcată în apropierea cabinetului veterinar unde lucra, în Pitești. Ajunși la fața locului, oamenii legii nu au putut decât să constate decesul tânărului, trupul fără viață fiindu-i transportat la Serviciul de Medicină Legală, urmând să se stabilească cu exactitatea cauza decesului în urma expertizei toxicologică.

Medicii ajunși la fața locului, care au încercat în zadar să-l resusciteze pe Bogdan, au descoperit la piciorul tânărului o branulă, fiind suspectat de supradoză de substanțe interzise.

Citeste si: Motivul pentru care Iancu Sterp a plecat în Turcia, la scurt timp după ce a primit acuzații grave de agresiune! De cine a fost însoțit fratele lui Culiță Sterp: „Am fugit...” - kfetele.ro

Cristina Avădani, SAJ Argeş:S-au aplicat manevrele de resuscitarea, fără succes. Din consemnări, înțeleg că ar fi suspicionat o supradoză.”

Citește și: CRBL face primele declarații după anunțul divorțului: „Un pic de pauză, după aia revenim”. În compania cui va petrece sărbătorile? El și soția lui deja nu mai locuiesc împreună

Oamenii legii iau în calcul și posibilitatea sinuciderii

În urma anchetei desfășurate în cabinetul veterinar unde tânărul lucra au fost găsite mai multe flacoane goale de medicamente, aspect care întărește suspiciunea anchetatorilor că Bogdan ar fi decedat din cauza unei supradoze.

Camera ascunsă: „Nu comentam absolut nimic, să știți. Nu comentăm, așteptăm mâine să vedem ce ne spune medico-legalul”, conform Observatornews.ro.

Popa Florin, purtător de cuvânt al IPJ Argeș:Pentru stabilirea cauzelor decesului, urmează să fie dispusă efectuarea unei autopsii medico-legale. Iar verificările continuă pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care a survenit decesul persoanei.”

În urma rezultatelor toxicologice, se va stabili cu exactitatea cauza care a dus la decesul tânărului de 30 de ani, ce substanțe a consumat și dacă se poate vorbi sau nu despre sinucidere. Surse din anturajul lui Bogdan susțin că acesta avea probleme în dragoste, din cauza cărora ar fi suferit de depresie de câteva luni bune, pentru care lua tratament.

Citeste si: Prima reacție a mamei Geta, după ce fiul său, Iancu Sterp, a fost acuzat de agresiune! Aceasta a lăsat un mesaj scurt și la obiect: "Așa spunea Părintele Arsenie Boca!" - kfetele.ro

Citeste si: Ce sa puneti in geanta de maternitate? Elemente esentiale pentru momentul nasterii - catena.ro

Citeste si: A murit Artan, fondatorul trupei Timpuri Noi și solist al formatiei Partizan - radioimpuls.ro

„Polițiștii argeșeni au fost sesizați prin Serviciul Național Unic Apeluri de Urgență 112, de către un echipaj medical, că în urma intervenției la un caz pe raza municipiului Pitești, a fost constatat decesul unui bărbat de 30 de ani. Pentru asigurarea cadrului legal necesar verificărilor, în cauză a fost întocmit un dosar penal, conform art. 192 din Codul Penal, în care cercetările sunt continuate sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești.”, se arată în comunicatul oficial.

Citește și: Ipoteză șocantă în cazul lui Bogdan, asistentul veterinar găsit mort într-o mașină, pe o stradă din Pitești. Anchetatorii au cerut imediat o expertiză când au ajuns la fața locului