WowNews logo WOWnews
Stories
Sfârșit tragic pentru Anișoara! A murit nevinovată într-un accident cumplit de mașină, iar fiul ei cu dizabilități este în stare gravă

Evenimente

Sfârșit tragic pentru Anișoara! A murit nevinovată într-un accident cumplit de mașină, iar fiul ei cu dizabilități este în stare gravă

Anișoara a decedat pe Drumul Morții. La momentul accidentului se afla alături de copilul ei.

Tragedie fără margini la Lețcani, județul Iași. O femeie și-a pierdut viața într-un accident rutier dramatic. Victima se afla împreună cu fiul ei, un copil cu nevoi speciale, când s-a produs impactul. Poliția a deschis o anchetă pentru a stabili cauzele tragediei.

„Drumul morții” a făcut o nouă victimă. Anișoara Șuhan, o femeie de 53 de ani și-a pierdut viața marți după-amiază într-un accident teribil petrecut între Lețcani și Podu Iloaiei. Ea se afla în mașină alături de fiul său, un copil cu nevoie speciale, când autoturismul lor a fost lovit frontal de o autoutilitară scăpată de sub control de un șofer tânăr.

Impactul a fost devastator. Femeia a intrat imediat în stop cardio-respirator, iar echipajele medicale sosite la fața locului au încercat să o resusciteze. Din păcate, în ciuda eforturilor disperate, viața ei nu a mai putut fi salvată. 

Citeste si: Incredibil ce a pățit Dorobanțu de la „Casa iubirii”! Postarea cu care tânărul și-a îngrijorat fanii: „N-am nici de mâncare, n-am nici de băut!”- kanald.ro

Copilul a fost transportat de urgență la spital, având multiple răni, însă cadrele medicale sunt încrezătoare că se va recupera.

Filmul complet al tragicului accident

Autoritățile din Iași au transmis un comunicat, în care se precizează circumstanțele în care a avut loc cumplitul accident. 

„La data de 23 septembrie a.c., în jurul orei 18:00, polițiștii Serviciului Rutier Iași au fost sesizați cu privire la producerea unui accident rutier soldat cu victime omenești, între localitățile Lețcani și Podu Iloaiei. Din primele cercetări a rezultat faptul că un bărbat de 31 de ani, din comuna Miroslava, în timp ce conducea o autoutilitară pe DN 28, ar fi părăsit partea carosabilă, ar fi acroșat un parapet metalic, amplasat pe partea dreaptă a sensului său de

deplasare, după care ar fi pătruns pe contrasens și ar fi intrat în coliziune frontală cu un autoturism condus de o femeie de 53 de ani, din comuna Tudora, județul Botoșani. Evenimentul rutier s-a soldat cu decesul conducătoarei auto de 53 de ani, precum și cu rănirea pasagerului acesteia și a șoferului autoutilitarei, care au fost transportați la o unitate medicală pentru îngrijiri. Conducătorul autoutilitarei a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. Cercetările sunt continuate pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care evenimentul s-a produs”, au transmis reprezentanții Inspectoratului de Poliție Județean (IPJ) Iași.

Ai un pont WOW? Dacă deții mai multe informații despre acest subiect ne poți scrie la adresa [email protected]!