Ultimă oră! Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului de la Dubai

Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului de la Dubai și își cunoaște deja adversara.

Distribuie pe:

Autor: A.B.G.

fara descriere

Simona Halep a învins-o joi pe Aryna Sabalenka în sferturile turneului de la Dubai, scor 3-6, 6-2, 6-2. Românca s-a calificat în semifinale, unde va juca cu Jennifer Brady, informează Digi 24.

Simona Halep s-a mobilizat în setul secund și nu i-a dat prea multe șanse adversarei din Belarus. După 35 de minute, românca a dus scorul la 6-2 și a împins partida în decisiv. În al treilea set, Halep a reușit rapid break-ul, în al patrulea game, iar Sabalenka nu a mai avut forța să revină în joc. Halep s-a impus cu 6-2 în decisiv și merge în semifinalele turneului de la Dubai, unde se va duela cu Jennifer Brady.

Tenismena româncă a închis meciul după o oră şi 38 de minute, cu dublu 6-2.