Ultimă oră! Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului de la Dubai

Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului de la Dubai și își cunoaște deja adversara.

Distribuie pe:

Autor: A.B.G.

In articol:

Simona Halep a învins-o joi pe Aryna Sabalenka în sferturile turneului de la Dubai, scor 3-6, 6-2, 6-2. Românca s-a calificat în semifinale, unde va juca cu Jennifer Brady, informează Digi 24.

Simona Halep s-a mobilizat în setul secund și nu i-a dat prea multe șanse adversarei din Belarus. După 35 de minute, românca a dus scorul la 6-2 și a împins partida în decisiv. În al treilea set, Halep a reușit rapid break-ul, în al patrulea game, iar Sabalenka nu a mai avut forța să revină în joc. Halep s-a impus cu 6-2 în decisiv și merge în semifinalele turneului de la Dubai, unde se va duela cu Jennifer Brady.

Tenismena româncă a închis meciul după o oră şi 38 de minute, cu dublu 6-2.

Ce face și cum arată azi Floarea Leonida, gimnasta care a ales să se prostitueze? La 33 de ani a decis să renunțe la cea mai veche meserie din lume și vrea să se întoarcă la...

Mănâncă varză murată cu trei ore înainte de culcare! Ce se va întâmpla în organismul tău: efectele sunt miraculoase

Horia Tecău şi-a deschis o cafenea în centrul vechi al Braşovului! Afacerea nu a fost cu noroc pentru Simona Halep!

Cel mai în vogă tenismen din lume e combinat cu o româncă! Uite cum se distrează Alexander Zverev şi Brenda Patea în vacanţa din Mexic!