kanald.ro
Stiri
A vrut să își pună silicoane și și-a semnat sfârșitul! O tânără de 14 ani ar fi fost operată fără acordul părinților. Întregul film al tragediei
O adolescentă de 14 ani a vrut să își pună implanturi mamare și a murit. Părinții, revoltați după moartea tinerei.
Sâmbătă, 20 septembrie, Paloma Nicole Arellano Escobedo a murit într-un spital din Durango, Mexic, la o săptămână după o intervenție chirurgicală. Deși moartea a fost atribuită aparent complicațiilor unei boli respiratorii, tatăl ei, Carlos Arellano, susține că procedura de mărire a sânilor ar fi responsabilă și cere deschiderea unei anchete, acuzând că operația a fost realizată fără consimțământul său.
Totodată, Carlos și-a exprimat suspiciunea față de rapiditatea cu care a fost eliberat certificatul de deces, conform informațiilor NeedToKnow.
„Certificatul ei de deces a menționat în mod fals «boală» drept cauză a morții, în încercarea de a ascunde adevărul.(...) Ni l-au dat imediat. Nu știu cum au făcut-o atât de repede”, a spus el despre certificatul de deces.
Adolescenta de 14 ani a fost operată la sâni, fără știrea părinților ei
Cu inima sfâșiată, tatăl a depus o plângere, cerând ca „toți cei responsabili să fie anchetați”.
Deși clinica a afirmat că Marilha a suferit un stop cardiac cauzat de bronhoaspirație, autopsia a arătat că adevărata cauză a decesului a fost șocul hipovolemic, provocat de pierderea masivă de sânge dintr-un organ perforat.
Ai un pont WOW? Dacă deții mai multe informații despre acest subiect ne poți scrie la adresa pont@wowbiz.ro!