Adevăratul motiv pentru care Teodora Marcu ar fi fost ucisă de fostul iubit! Robert Lupu le-a povestit totul apropiaților săi, cu doar câteva săptămâni înainte de crimă
Criminalul Teodorei Marcu le-a vorbit apropiaților săi despre tânără, cu câteva săptămâni înainte să o împuște în stradă.
Au trecut aproape două luni de când Robert Lupu a împușcat-o mortal în plină stradă pe Teodora Marcu, iar apoi și-a pus capăt zilelor. În timp ce familia tinerei încearcă să se obișnuiască fără prezența ei, ies la iveală noi detalii halucinante despre modul în care bărbatul a pus la cale crima.
Apropiații criminalului din Cosmopolis au făcut publice informații total neașteptate despre legătura celor doi. Atunci când a cunoscut-o pe Teodora, Robert Lupu era căsătorit cu o femeie cu care avea și un copil.
Prin prisma mariajului cu ea, ajunsese să aibă o situație financiară peste medie.
Unul dintre prietenii soției sale l-a ajutat să intre în lumea afacerilor și să își achiziționeze mai multe mașini, pe care Robert le închiria taximetriștilor, dar și câteva proprietăți.
Traiul bun al lui Robert Lupu s-ar fi încheiat după relația cu Teodora
Cu aproximativ două luni înainte de a o ucide pe Teodora Marcu, bărbatul le-ar fi povestit apropiaților săi că o consideră pe aceasta vinovată pentru că a ajuns să trăiască în sărăcie.
Robert Lupu spunea că are probleme nerezolvate cu tânăra și că ar fi divorțat de fosta soție de dragul ei. Odată cu divorțul, și sprijinul prietenului a dispărut, iar banii s-au evaporat. Ulterior, și Teodora l-a părăsit, bărbatul ajungând într-o depresie severă.
Conform anchetatorilor, Robert Lupu o învinuia pe Teodora pentru că i-ar fi provocat decăderea și nu ar fi putut niciodată să o ierte. Tocmai din acest motiv, ar fi plănuit să o ucidă, potrivit Gandul.
Adevăratul motiv pentru care Teodora Marcu ar fi fost ucisă de fostul iubit! Robert Lupu le-a povestit totul apropiaților săi, cu doar câteva săptămâni înainte de crimă
Ce s-ar fi întâmplat, de fapt, cu telefonul Luizei Melencu?! Ies la iveală detalii cutremurătoare din dosarul Caracal, în care este implicat Gheorghe Dincă
Ce s-ar fi întâmplat, de fapt, cu telefonul Luizei Melencu?! Ies la iveală detalii cutremurătoare din dosarul Caracal, în care este implicat Gheorghe Dincă