WowNews logo WOWnews
Stories
Adrian Mutu, la un pas sa fie dat afară de la Neftchi Baku! Ce anunță presa azera! Va avea aceeași soarta ca Reghecampf?

Sport

Adrian Mutu, la un pas sa fie dat afară de la Neftchi Baku! Ce anunță presa azera! Va avea aceeași soarta ca Reghecampf?

Adrian Mutu este la un pas sa fie dat afară de la Neftchi Baku, surprinzător, după a  doua victorie în campionat, susține presa azeră

În mod surprinzător, Adrian Mutu este la un pas să fie dat afară de la Neftchi Baku, sugerează presa azeră, care îl pune la zid pe tehnicianul român

Adrian Mutu, la un pas sa fie dat afară de la Neftchi Baku! ”Ziua când echipa va juca un fotbal dominant nu e încă vizibilă la orizont”

Adrian Mutu se află la un pas sa fie dat afară de la Neftchi Baku, chiar dacă a înregistrat al doilea succes din campionat.

Jurnaliști din Adzerbadjan nu îl menajează deloc, mai ales din cauza formulei de joc și a stilului mai puțin spectaculos promovat de fostul antrenor al Rapidului.

Citeste si: Ce se întâmplă cu tatăl celor 3 copii care și-au pierdut viața în tragicul accident din Spania! Vestea i-a făcut pe toți să plângă în hohote- kfetele.ro

 „Fără stil de joc, fără inovații. Ziua când echipa va juca un fotbal dominant nu e încă vizibilă la orizont”, a titrat Sport Info, care nu apreciază deloc că, în sfârșit, după cinci meciuri fără victorie în toate competițiile și un început slab de campionat,

cu două egaluri și o înfrângere în primele trei etape, ”Briliantul” a reușit să lege două victorii în liga azeră cu Neftchi Baku.

Adrian Mutu este, totuși, optimist, după victoria din deplasare a echipei sale!”Uneori, e greu, dar succesul te face fericit"

Adrian Mutu, la rândul lui, are nemulțumiri legate de jocul echipei, însă, vede și partea plină a paharului

„Așteptam mai mult de la echipă.

Am trecut printr-o perioadă dificilă, vom încerca să ridicăm nivelul prestației noastre în această pauză pentru naționale" E bucuros totuși că „ne-am întors acasă cu trei puncte. Uneori, e greu, dar succesul te face fericit", a declarat Mutu la conferința de presă.

Adrian Mutu, la un pas sa fie dat afară de la Neftchi Baku! ”Dacă nu va fi campion, nu va avea ce spune conducerii”

Jurnaliștii azeri au o cu totul altă părere.

Îl compară pe Adrian Mutu cu fostul antrenor Laurențiu Reghecampf și îl critică pentru maniera joc și sugerează că, dacă nu va schimba ceva rapid, nu va rezista prea mult la echipă. Va sfârși exact ca ca predecesorul său.

Citeste si: Izbucnește un adevărat război între Robert și Neamțu, pentru inima Liei. Cei doi concurenți de la „Casa iubirii” își aruncă replici acide- kanald.ro

Citeste si: Breaking news: A murit un NUME URIAȘ al muzicii. Fanii sunt sfâșiați de durere: "Nu îmi vine să cred! Ai venit să cânți în cadrul emisiunii mele, erai plin de emoții, un om blând și cu un caracter frumos..Off"- radioimpuls.ro

„În afara victoriei, Neftchi nu va fi amintită pentru nimic altceva. Mutu și-a așezat jucătorii pe teren numai pentru rezultat, parcă nu vrea altceva de la ei. Ca și cum le-ar zice «Indiferent ce facem, să luăm trei puncte!»" , se menționează într-un  material de opinie apărut pe site-ul local Sport Info.

„Neftchi are ca obiectiv titlul. Dacă nu va fi campion, Mutu nu va avea ce spune conducerii. Reghecampf a crezut că va putea antrena aici cinci ani, ca în era sovietică, și a aflat apoi că șefii clubului caută un candidat pentru a-l înlocui.

Cine ar fi putut fi? Un compatriot cu care a lucrat cândva", au scris și mai dur jurnaliștii aceleași publicații, care s-au luat și de faptul că, în weekend, Adrian Mutu a purtat același sacou albastru, la fel ca la toate meciurile, unul care a declarat românul îi poartă noroc.