WowNews logo WOWnews
Stories
Andreea Bălan a fost agresată! Mărturisiri halucinante: ”Nu-mi dădeam seama ce sunt...”

Vedete

Andreea Bălan a fost agresată! Mărturisiri halucinante: ”Nu-mi dădeam seama ce sunt...”

Campania online #metoo împotriva hărţuirii sexuale a stârnit o mulţime de reacţii în mediul virtual, iar acum o altă vedetă a dezvăluit că a fost agresată. Este vorba despre Andreea Bălan.

Invitată la A List Magazine, unde a stat de vorbă cu Dr. Gaspar şi Bogdan, Andreea Bălan a făcut mai multe dezvăluiri despre întâmplările care au marcat-p.

“Subiectul vostru este într-adevăr foarte, foarte interesant. Mi s-a întamplat să fiu agresată şi nu odată, chiar de mai multe ori. Un fan, cu ghilime, credea ca este reincarnarea lui Elvis şi-mi trimitea scrisori pe foi rosie şi-mi spunea că o sa fim impreuna după moarte.

Asta se intampla in perioada Andre si vreo 2-3 ani după. Le primeam la Ploiesti unde eu locuiam cu părinţii mei. Dar, vezi tu, eu eram mica atunci, aveam vreo 16 ani, si eram inconstientă, nu-mi dadeam seama ce sunt cu scrisorile astea. Nu m-am speriat pentru ca nu eram constienta ce se intampla. Ulterior tatal meu a luat măsuri, a sunat la mama lui, ca el isi lasa numarul de telefon in scrisori, si mama lui a spus pur si simplu ca este bolnav copilul, ca are probleme si să nu-l băgam în seama.
Dar în momentul in care m-am dus la Resita, orasul din care el era, a reusit sa treaca printre bodyguarzi, a reusit sa ajunga langa scena, a trecut si de tatal meu, a ajuns langa mine si l-am recunoscut din poze, ca el imi trimitea si poze atasate la scrisori. Şi m-am speriat teribil. A trebuit sa ma opresc, să luăm o pauză, şi după aceea să intru în scena. Zicea “Ce faci, Andreea? Am venit dupa tine!”. M-am speriat teribil.

 

Alt caz… un alt tânăr… Acesta nu reusea să dea de mine, sa afle numarul meu, sa afle adresa mea si a aflat adresa colegei mele, Andreea Antonescu, si s-a dus si i-a dat foc la uşă, în Bucuresti. A turnat benzină pe uşa şi i-a dat foc. A venit Politia si l-a arestat. Sunt multe cazuri. Eu cred ca ei voiau erotic sa se apropie de noi.

Pentru ca noi, la vremea respectiva si ulterior aveam costumaşe mai sexy, totodata nu ne dadeam seama ca noi intrecem o anumita limita, eram minore, nu realizam, si probabil ei interpretau gesturile si coregrafiile noastre ca niste mesaje la adresa lor ”, a dezvăluit Andreea Balan.