WowNews logo WOWnews
Stories
Ce bine se ține Octavian Ursulescu la 72 de ani! Uite-l pe celebrul prezentator în compania unui cunoscut artist FOTO

Vedete

Ce bine se ține Octavian Ursulescu la 72 de ani! Uite-l pe celebrul prezentator în compania unui cunoscut artist FOTO

Octavian Ursulescu este cel mai cunoscut prezentator al festivalurilor muzicale din România.

Octavian Ursulescu este cel mai cunoscut prezentator al festivalurilor muzicale din România. La 72 de ani, Octavian Ursulescu a participat zilele trecute la un festival dedicat memoriei celebrului cântăreț Aurelian Andreescu, unde s-a dovedit în mare formă, fotografiindu-se cu bunul său prieten Adrian Romcescu. 

Citeste si: Lucia riscă eliminarea din „Casa iubirii”! Aflați ce se va întâmpla în ediția de duminică, 2 noiembrie, de la orele 16:00 și 19:00, la Kanal D- kanald.ro

Citeste si: Minodora, mesaj dur: ”Puneți mâna și munciti, dacă vreți să aveți ”banii” Minodorei!”

Citeste si: Ion Caramitru este platit mai prost decat Horatiu Malaele, desi joaca in acelasi spectacol! Vezi cati bani incaseaza marii actori pentru o singura reprezentatie!

”Am venit de la prima seară a concursului "in memoriam" Aurelian Andreescu, interpretul nostru de suflet, pe care l-am iubit și respectat atât de mult.

Un nume care va aduna cât va fi România toți românii în jurul unor cântece ca ”Tu ești primăvara mea" "Oameni" "sau "Copacul"! Sala Savoy a teatrului Constantin Tănase plină, locul unde prietenul meu cel mai bun Aurelian a fost director artistic, interpreți foarte valoroși, un juriu superb alcătuit din prieteni buni, și bineînțeles Octavian Ursulescu, dar din păcate nici o televiziune care să transmită acest eveniment! Asta este, timpul trece, valorile rămân, iar noi facem tot efortul să le uităm!!!”,
a notat Romcescu. 

Născut în 1947 în satul Câmpul Cetății (județul Mureș), Ursulescu a absolvit liceul ”Dimitrie Cantemir” din București, a luat premiul II la Olimpiada Națională de Matematică, a publicat poezii, iar în 1970 a absolvit Facultatea de Electrotehnică a Institutului Politehnic București. Octavian Ursulescu a prezentat de 13 ori festivalul de la Mamaia, dar și majoritatea evenimentelor muzicale desfășurate în România în ultimele patru decenii.