WowNews logo WOWnews
Stories
Ce se întâmplă în aceste momente cu poliţistul rănit cu o sabie, de către un interlop! Anunţul făcut de reprezentanţii Poliţiei Române

Vedete

Ce se întâmplă în aceste momente cu poliţistul rănit cu o sabie, de către un interlop! Anunţul făcut de reprezentanţii Poliţiei Române

Au trecut aproape 24 de ore de când agentul adjunct de poliţie Dan Ciprian Sfichi, de la Serviciul pentru Acţiuni Speciale Suceava, a fost rănit grav în urma unor percheziţii, iar reprezentanţii Poliţiei Române au făcut, în urmă cu puţin timp, un anunţ.

 
 
Reprezentanţii Poliţiei Române au postat miercuri, 6 decembrie, pe pagina de Facebook a instituţiei, că poliţistul rănit cu o sabie marţi, în timpul unei acţiuni în judeţul Suceava, a depăşit noaptea cu bine. 
 
„Ciprian a depăşit noaptea cu bine. O parte dintre colegii noştri au donat deja sânge, pentru a fi în rezerva spitalului, pentru orice eventualitate, iar alţii vor merge în această dimineaţă către centrele specializate.
Mulţumim tuturor pentru gândurile bune adresate lui Ciprian“
, a fost mesajul făcut public de reprezentanţii Poliţiei Române. 

 

Dan Ciprian Sfichi a fost internat şi operat marţi la Spitalul de Neurochirurgie din Iaşi, după ce marţi dimineaţa a fost rănit cu o sabie, de către un interlop, în timpul unei acţiuni.