
kanald.ro
Natașa Raab, Doinița Oancea, Majda Aboulumosha
Vedete
Moartea Natașei Raab i-a șocat pe toți cei care au cunoscut-o. Mai mulți colegi de breaslă au transmis mesaje de condoleanțe.
Natașa Raab s-a stins din viață, iar vestea tragică, legată de decesul ei, a cutremurat pe toată lumea. Regretata vedetă a trecut în neființă la vârsta de 70 de ani, iar aceasta se număra printre cele mai cunoscute actrițe de la noi din țară, care a încântat de-a lungul anilor generații întregi cu prestațiile sale artistice și rolurile pe care le-a interpretat. De asemenea, vestea a picat ca un trăsnet și în rândul colegilor de breaslă, care îngenuncheați de durere, au transmis mesaje de condoleanțe.
În anul 2020, Natașa Raab a fost diagnosticată cu o boală cruntă care a făcut-o să renunțe la carieră și să se retragă din lumina reflectoarelor. În ultimele luni, starea ei de sănătate s-a agravat, astfel că aceasta nu se mai putea descurca singură, nu mai putea vorbi coerent și a fost internată într-un spital destinat persoanelor care suferă de Parkinson.
Vestea că actrița a trecut în neființă a venit chiar azi, 23 octombrie, tragedie cutremurând lumea teatrului românesc, în special pe colegii de breaslă. Cei ce au lucrat cu regretata actriță sunt îngenuncheați de durere și au transmis mesaje de ”Adio” pentru cea cunoscută de publicul larg drept ”Coana Chiva”.
De asemenea, printre persoanele care au vorbit despre tragedie se numără și Majda și Doinița Oancea.„Regret enorm pierderea dânsei. Parcă nu-mi vine să vorbesc la trecut. Noi am mai vorbit de când am terminat telenovele și mereu avea vocea la fel de caldă cum o cunoscusem.
„A fost un om minunat și o persoană îndrăgită! Nu îmi vine să cred… Dumnezeu să o odihnească în pace și condoleanțe familiei!”, a
Actrița a trecut prin foarte multe lucruri grele de-a lungul vieții, însă nu s-a dat bătută și a luptat până la capăt. Natașa și-a dorit foarte mult să devină mamă, însă acest lucru nu a fost posibil din cauza faptului că a fost diagnosticată cu cancer de col uterin.
„Pentru că eu nu am putut (n.r. să facă copii). Povestea e mai dramatică si se continuă. În urma cu 20 si nu mai ştiu câţi ani, Nataşa a avut un neoplasm ovarian si eu am decis ca e mai bine să scoatem totul… am vrut sa înfiem, dar s-a întâmplat. Aşa că, am rămas să mai învăţ”, spuneau Nataşa Raab şi soţul ei.