WowNews logo WOWnews
Stories
Costel Biju a rămas pieton! Polițiștii i-au reținut permisul, după ce l-au testat pentru consumul de alcool și substanțe interzise. Prima reacție a manelistului: „Am pus-o”

Vedete

Costel Biju a rămas pieton! Polițiștii i-au reținut permisul, după ce l-au testat pentru consumul de alcool și substanțe interzise. Prima reacție a manelistului: „Am pus-o”

Cântărețul de manele a rămas fără permisul de conducere, după ce a fost oprit în trafic de polițiști.

Mai multe nume din industria muzicală au fost, în ultima perioadă, oprite în trafic de aurotități. Unele dintre ele au avut chiar probleme serioase, fiind testate pozitiv pentru consumul de substanțe interzise. Recent a fost rândul lui Costel Biju să sufle în fiolă.

Cântărețul de manele se afla la volanul mașinii sale atunci când l-au oprit polițiștii. L-au testat pentru consumul de alcool și substanțe interzise, iar rezultatele au fost făcute publice. Chiar Costel Biju a povestit totul pe internet, acolo unde le-a arătat fanilor că nu a consumat stupefiante.

Citeste si: Doi concurenți din „Casa iubirii” aruncă bomba! „Suntem împreună” Nimeni nu se aștepta ca cei doi să facă ANUNȚUL așa- kanald.ro

„Am pus-o. I a uitați, mă, toate negative”,  a spus Costel Biju, pe Instagram.

Citește și: Prima reacție a autorităților după ce Jador ar fi ieșit pozitiv la substanțe interzise! Ce s-a întâmplat, de fapt, cu artistul: „În urma testării...”

Totuși, artistul a omis să publice și rezultatele alcooltestului. Costel Biju ar fi avut o alcoolemie de 0,13 în aerul expirat, motiv pentru care polițiștii i-au reținut permisul de conducere pentru 90 de zile, conform România TV.

test antidrog

Rezultatele testului antidrog la care a fost supus Costel Biju

[Sursa foto: Captură Video]

Costel Biju s-a amuzat pe internet

Deși a rămas pieton pentru că s-a urcat la volan sub influența băuturilor alcoolice, Costel Biju nu a părut deloc deranjat. Ba mai mult, s-a amuzat pe rețelele de socializare, acolo unde a transmis un mesaj legat de testul antidrog la care a fost supus.

„Atunci când a văzut domnul polițist că mi-a ieșit negativ la toate drogurile”, a scris Costel Biju, pe TikTok.

Citește și: George Simion era convins că va lupta pentru scaunul de la Cotroceni împotriva lui Nicușor Dan. Gigi Becali aruncă bomba, la scurt timp după afișarea rezultatelor oficiale ale primului scrutin: „Pe 18 martie mi-a spus, eu am mesajul și pot să vi-l arăt”

Costel Biju

Costel Biju

[Sursa foto: Captură Video]