kanald.ro
Vedete
Cristina Spătar, nevoită să-și anuleze concertele, după ce a anunțat că se confruntă cu probleme de sănătate! Durerile au devenit din ce în ce mai mari: „Nu mai pot”
Cristina Spătar a făcut noi declarații despre problemele de sănătate cu care se confruntă, precizând că este nevoită să-și anuleze concertele.
Cristina Spătar nu trece deloc printr-o perioadă bună, asta pentru că problemele de sănătate cu care se confruntă îi dau mari bătăi de cap.
Mai precis, vedeta are o problemă la ochi, pentru care are și tratament, însă pare că situația nu se remediază deloc, fiind nevoită să-și anuleze concertele, din cauza durerilor cu care se confruntă, după cum a declarat recent.
„Nu mai pot de durere! Nu pot să îmi onorez cântările. Nu știu cum fac, în weekend am concert, săptămâna viitoare iar concert. Toată lumea îmi spune că trebuie să mă tratez a la long, dar e puțin cam dificil. (…) Chiar ieri am fost la un domn profesor doctor și mi-a zis să am răbdare, că o să mă vindec, dar nu știu când, că mă tratez de vreo trei săptămâni. Nu am voie să mai port lentilă de vedere deloc. E cam greu, că port doar o lentilă, merg cu o lentilă. Să nu mai port gene. Nu mai am voie nici gene, nici lentile, decât să mă tratez și să am mai multă grijă de ochi”, a declarat Cristina Spătar, pentru un post TV.
Care este cauza problemelor la ochi cu care se confruntă Cristina Spătar
De asemenea, în cadrul unui interviu recent, Cristina Spătar a explicat și motivele care au dus la problemele cu care se confruntă la ochi.
Vedeta a explicat că totul a început de la lentilele de contact, pe care le-a purtat mai multe la zile la rând, dar și de la lipiciul de gene, care i-a afectat ochii.
„Din cauza lentilelor de contact… trebuia să le țin doar o singură zi și eu le-am ținut câteva nopți, după ce deja aveam o rană pe ochiul stâng de la lipiciul acela de la gene. Ar fi trebuit să nu țin lentila, dimpotrivă, să îmi tratez ochiul și eu am ținut și lentilele și am făcut o infecție de toată frumusețea”, a explicat Cristina Spătar.