Cum a reacționat Mihai Stoica, după ce FCSB a ajuns la 7 victorii în ultimele 8 meciuri: „Sunt șanse mari”

FCSB a câștigat primul meci oficial din 2023, 1-0 contra FC Hermannstadt. Vezi cum a reacționat Mihai Stoica în urma victoriei!

Autor: Daniela Radan

In articol:

FCSB a ajuns la 7 victorii în ultimele 8 meciuri din Liga 1, după ce a câștigat primul joc oficial din 2023, 1-0 contra FC Hermannstadt.

Iată ce mesaj a transmis Mihai Stoica după recenta victorie, dar și ce anticipează pentru partida viitoare!

Mesajul transmis de Mihai Stoica după meciul FCSB-ului contra FC Hermannstadt: „Sunt șanse mari”

FCSB a câștigat primul meci oficial din 2023 și a ajuns la 7 victorii în ultimele 8 meciuri. Echipa lui Pintilii s-a impus cu 1-0 pe terenul FC Hermannstadt, în etapa cu numărul 22 din Superliga României. Conform playtech.ro, singurul gol al jocului a fost marcat de Billel Omrani. Atacantul de origine algeriană a intrat în teren în repriza a doua, minutul 68, în locul lui David Miculescu, iar șapte minute mai târziu a marcat al doilea gol al său în tricoul FCSB.

După încheierea meciului, Mihai Stoica a ținut un discurs în care le-a transmis aprecieri suporterilor veniți la Sibiu pentru a vedea meciul.

Totodată, MM Stoica s-a arătat încrezător în elevii lui Mihai Pintilii și a spus că sunt „șanse mari” să se apropie și mai mult de lider după etapa următoare: „Ceața ne-a fost partener aseară. Tribunele arhipline nu prea s-au distins, dar Peluza Nord a acoperit fondul sonor. Am jucat pe un stadion splendid, dar- datorită prestației de excepție a ultrașilor noștri- ne-am simțit acasă.

Duminică, de la 19.00, pe Arena Națională, ne putem apropia la 1 punct de Farul (sau 2 dacă iese un X azi, ceea ce n-ar fi rău deloc). Iar cu suportul pe care-l anticipăm, sunt șanse mari să ne apropiem. P.S. O victorie a Farului ar fi un prea frumos început de săptămână. Ceea ce doresc tuturor prietenilor mei steliști și neutri.”, a scris Mihai Stoica pe Facebook.

FCSB va juca contra Farul Constanța, pe Arena Națională, duminică, 29 ianuarie 2023, începând cu ora 19:00, în runda cu numărul 23 din Liga 1.

Mihai Stoica

[Sursa foto: Captură Facebook FCSB]

Deian Sorescu a fost titular la jocul contra Hermannstadt, însă a fost înlocuit la pauză de Gigi Becali

Deian Sorescu, adus în iarna 2023 de la Rakow, a fost titularul postului de fundaș dreapta în meciul contra FC Hermannstadt, însă a fost înlocuit la pauză de Gigi Becali. În locul lui a intrat Vali Crețu.

„Lui Sorescu îi mai trebuie și puțin timp de acomodare. Mă bucur că a intrat Vali Crețu și l-a suplinit foarte bine. Poate meciul următor va fi invers. N-a existat și nu va exista niciodată răbdare la FCSB. Este un club mare și se așteaptă performanță.

Aici nu te așteaptă nimeni. Asta este singura problemă.”, a spus Mihai Pintilii la finalul meciului.