WowNews logo WOWnews
Stories

Vedete

Daniela Gyorfi, alături de românii din diaspora! Artista ne-a povestit cum arată Ziua Națională în afara țării: "Sunt mândrii și știu absolut tot ce se întâmplă în țară"| EXCLUSIV

Daniela Gyorfi sărbătorește Ziua Națională departe de casă, la Londra. Diva ne-a mărturisit cum arată 1 Decembrie departe de casă și mai ales ce simt românii când sărbătoresc în diaspora.

Indiferent de țara și locul în care se află, românii sărbătoresc Ziua Națională, iar anul acesta Daniela Gyorfi cântă la Londra, pentru cetățenii noștri stabiliți în Regat.

Artista este mândră că e româncă și spune că sentimentul este împărtășit de toți compatrioții pe care îi întâlnește la concertele din diaspora. Deși petrec departe de casă, artista ne-a mărturisit că nu lipsesc bucatele tradiționale și băuturile noastre românești.

Citeste si: FOTO Videoclipul viral în care Igor Cuciuc se distrează. Cum a fost surprins și ce spun internauții: „Dimineața bocește pentru vizualizări și defăimare, seara, la club cu femei.” - kfetele.ro

Pe chipul românilor plecați din țară se citește mândria și chiar dacă sunt departe ei nu uită de unde au plecat și sunt la curent cu tot ceea ce se întâmplă în interiorul granițelor.

Daniela Gyorfi petrecere alături de românii de la Londra

Daniela Gyorfi ne-a povestit că 1 Decembrie va fi sărbătorit la Londra, alături de românii stabiliți în Regat. Bucatele tradiționale precum sarmalele, slănina și țuica nu vor lipsi de pe mese anul acesta, chiar dacă evenimentul se ține departe de casă.

Citește și: EXCLUSIV Denise Rifai revine în forță pe micile ecrane! Dezvăluiri în premieră despre primul invitat al noului sezon „40 de întrebări”: „Un tip cu rezultate, un tip

„De 1 Decembrie cânt pentru românii de la Londra, iar acolo vor fi organizate cu specific și tradiții de la noi din țară. Se dau mici, sarmale, țuică, slănină. Se petrece, se cântă”, a mărturisit Daniela Gyorfi.

daniela gyorfi

Daniela Gyorfi

[Sursa foto: Facebook]

Cum arată 1 Decembrie pentru românii din diaspora

Îndrăgita artistă ne-a vorbit despre atmosfera pe care o întâlnește la astfel de evenimente și mai ales despre publicul care vine să se bucure de concertele ei din străinătate. Românilor plecați din țară li se citește bucuria pe chip și mândria pe care o simt este incomparabilă.

Citește și: Gestul care a uimit întreaga lume: Ce au făcut suporterii Japoniei după victoria cu Germania, la Campionatul Mondial 2022?

La românii din diaspora se vede mândria de a fi român. Indiferent unde sunt și de timpurile pe care le trăim și dezamăgirile pe care le trăim vis-a-vis de politică și de tot ceea ce se întâmplă că nu numai la noi în țară sunt.

Românii din diaspora sunt mândri, urmăresc programele și să știi că pentru mine șocul nu a fost mare aici în Europa, a fost mare în Canada și în America, acolo unde oamenii știau fiecare ce face, se uitau la emisiunile de la noi. Ei au știrile la zi. Mă bucură foarte tare când nu uităm că este ziua noastră națională și că se petrece românește. Pentru mine este o mare bucurie, anul acesta vreau să fac rost și de o ie. Noi avem un port național extrem de frumos și o țară foarte frumoasă cu oameni buni”, a povestit îndrăgita artistă, în exclusivitate pentru WOWbiz.ro.

daniela gyorfi

Daniela Gyorfi

[Sursa foto: Facebook]

Citeste si: Carmen Harra, despre finalul de an pentru Nicușor Dan. Ce spune data de naștere a președintelui: “Intră într-un an care nu îl ajută deloc, foarte dificil pentru el.” - kfetele.ro

Citeste si: Durere in partea stanga a corpului – cauze si remedii - catena.ro

Citeste si: Veronica și Naomi, la un PAS DE BĂTAIE în fața echipei de filmare? Ce s-a întâmplat, de fapt, între concurentele din Casa Iubirii după camerele oprite: "Exagerezi, faci teatru! Dacă erai tu în situați

Daniela Gyorfi spune ce îi vine prima dată în minte când se gândește la România

Pentru Daniela Gyorfi, ospitalitatea românilor este greu de comparat. Artista a văzut lumea în lung și-n lat, dar când vine vorba să compare țara noastră cu alte locuri, spune că poporul român este mândru și ospitalitatea pe care o avem noi nu a mai întâlnit-o nicăieri.

„Când mă gândesc, în general, la țările în care am fost și la România pot să spun că ospitalitatea noastră nu mai e la nimeni. Suntem un popor de oameni gospodari și indiferent ce se întâmplă, eu sunt mândră că sunt româncă.

Nu știu dacă este chiar foarte bine, dar noi românii ne descurcăm în orice fel de situație, de exemplu am fost în America și foarte foarte mulți români s-au realizat acolo prin muncă. S-au descurcat că știi cum e trebuie să muncești, dar trebuie să te și ducă capul”, ne-a dezvăluit Daniela Gyorfi.

Ai un pont WOW? Daca deții mai multe informații despre acest subiect ne poți scrie la adresa [email protected]!