kanald.ro
Ioana Ginghină
Ioana Ginghină
Vedete
Înainte să devină mamă, Ioana Ginghină a pierdut în mod neașteptat o sarcină. În acele momente se află într-o relație cu Alexandru Papadopol.
Până să ajungă să trăiască viața frumoasă pe care o are acum, să se simtă împlinită ca mamă, ca soție și ca femeie, Ioana Ginghină a trecut prin mai multe episoade care au marcat-o și care au lăsat urme adânci în sufletul său. Unul dintre aceste evenimente a fost în momentul în care, înainte să o aducă pe lume pe fiica sa, a suferit un avort spontan- o mare durere și șoc pentru ea, mai ales pentru că sarcina, conform analizelor medicale efectuate anterior, avea toate șansele să fie un real succes.
Totul s-a întâmplat în timpul căsniciei cu Alexandru Papadopol, la scurtă vreme după ce au devenit, în mod oficial, soț și soție. Actrița a rămas însărcinată cu primul ei copil, doar că întreaga situație avea să ia o întorsătură radicală la un moment dat, atunci când a suferit avort spontan.
Prezentă în cadrul emisiunii „În oglindă”, moderată de Mihai Ghiță, Ioana Ginghină a vorbit despre cât de mult a fost afectată în urma primirii veștii din partea medicului, însă această întâmplare nu a făcut-o decât să își dorească
„M-a afectat prima sarcină pierdută. Acolo am avut gândurile alea «De ce mi se întâmplă mie, de ce s-a întâmplat asta, poate mi se mai întâmplă încă o dată» și așa mai departe. Mi-a fost frică să mai rămân încă o dată gravidă ca să nu se mai întâmple un avort spontan. Medicul ne-a spus că a fost un accident genetic. Bun, dar ce șanse erau să nu se mai repete?! Erau zero sau 100% șansele. Noi ne-am făcut analizele și am văzut că nu era nicio problemă. A existat o perioadă în care mi-am tot făcut niște gânduri… dar așa sunt eu. Am rămas însărcinată la mai puțin de un an după acest avort. Când am primit acordul medicului, nu a mai stat să mă gândesc la faptul că nu sunt pregătită, stai să vedem, stai că poate nu e bine sau mai știu eu ce. Am dat uitat tot ce a fost și am trecut la treabă. Mi-a stat gândul numai la faptul că am șanse să fac acel copil. Nu am stat foarte mult în suferința aia”, a povestit Ioana Ginghină, în podcastul „În Oglindă”.
Citeste si: Plachetocrit crescut – semnificații și implicații clinice- revistagalenus.ro