WowNews logo WOWnews
Stories

Vedete

Decizia luată de Diana Belbiţă la câteva luni de la întoarcerea ei de la Exatlon! Toată lumea spera să facă asta

Diana Belbiţă, una dintre cele mai bune concurente de la Exatlon sezonul 1, este sportivă, ea fiind ”luptătoare în cuşcă”.

De câţiva ani, Diana Belbiţă locuia în Oradea, acolo unde se şi antrena cu Sandu Lungu. Dupa ce s-a întors de la Exatlon, Diana Belbiţă a spus de câteva ori că se gândeşte să se mute în Bucureşti. Iar acum, la mai bine de cinci luni, a luat decizia. ”Nu îmi e teamă de ceea ce va urma… Dar îmi pare rău pentru ce las în urma”, a spus Diana Belbiţă, care a mărturisit că prietenii pe care îi are în Oradea au reprezentat a doua ei familie.

Diana Belbiţă locuieşte de opt ani departe de familia sa, care se află în localitatea mehedinţeană, Strehaia. De altfel, faptul că acum se mută în Bucureşti, va face să fie mai aproape de casă, de părinţii ei.

Diana Belbiţă, fosta concurentă de la Exatlon sezonul 1, este ”luptătoare în cuşcă”, poreclită de fanii sportului ”Prinţesa Războinică”. După întoarcerea de la Exatlon, Diana Belbiţă, a şi intrat în cuşcă, într-o gală ce a avut loc în august, şi pe care a şi câştigat-o.