
In articol:
Invitată în cadrul unei emisiuni de televiziune, Saveta Bogdan a făcut o dezvăluire șoc la adresa colegei sale de breaslă, Elena Merișoreanu. Mai exact, aceasta a afirmat că solista de muzică populară se dă ceea ce nu e, iar ea nu are o căsnicie lungă așa cum spune, ci este divorțată de 20 de ani de soțul ei.
„Ea e divorțată de 20 de ani de soțul ei. Ei sunt în relații bune, el stă prin Oltenia și ea stă în București. Ea se mai duce din când în când. Ei sunt în relații bune, au fete.”.
La rândul său, Elena Merișoreanu a susținut că nu e nimic adevărat din ceea ce afirmă colega ei de breaslă. Mai mult, aceasta a spus în direct că nu este divorțată, iar pentru acest lucru este decisă să o dea în judecată pe Saveta Bogdan.
Citeste si: Andra s-a săturat de masca de protecție. Artista a spus ce i se întâmplă când o poartă- bzi.ro
„Suntem în postul mare, dacă eu am divorțat vreodată... Niciodată n-am divorțat. Pentru treaba rezolvă instanța. Eu vin cu dovezi și cu actele de căsătorie că eu n-am fost divorțată niciodată. Toate lucrurile astea le voi rezolva în instanță”.
Saveta Bogdan[Sursa foto: Facebook]
Elena Merișoreanu și Saveta Bogdan și-au aruncat cuvinte grele: „O intrigantă”
Elena Merișoreanu a susținut că Saveta Bogdan este o persoană rea, susținând că a dansat la bară.
Ei bine, la auzul acestor afirmații, artista nu și-a mai putut stăpâni furia și a atacat-o dur pe Elena Merișoreanu.„Nu înțeleg ce are ea cu mine, am o carieră de 60 de ani în spate, eu n-am despărțit casa nimănui, n-am luat bărbatul nimănui, eu nu dansez la bară. Elena, tu mi-ai dat telefon aseară, după emisiune, m-ai făcut în toate felurile, mi-e și rușine să spun. Astea sunt minciunile tale. Toți cântăreții de muzică populară știu că ea e divorțată de 20 de ani. Ce ți-am făcut eu ție? Ești o intrigantă, ești cea mai rea dintre toți folcloriștii”.