WowNews logo WOWnews
Stories
Exatlon 14 octombrie. Corina Petruţ intră la duel! Ar putea fi eliminată din concurs: „Ştiam că o să pierdem”

Vedete

Exatlon 14 octombrie. Corina Petruţ intră la duel! Ar putea fi eliminată din concurs: „Ştiam că o să pierdem”

 

Fata care are cele mai puţine puncte este Corina Petruţ, motiv pentru care ea va intra automat la duel. 

 

Ana Otvoş a adunat cele mai multe puncte şi va fi nevoită să nominalizeze o fată care să concureze împotriva Corinei Petruţ. 

 

„Nu mă pot bucura şi nu sunt ipocrită, sunt doar modestă. Este un titlu care este o povară pentru mine. Am ajuns să mă rog să nu mai fiu în situaţia asta”, a spus Ana, supărată că, din nou, este nevoită să dea răspunsul final în privinţa concurentului care ar putea pleca înapoi în România.

 

 

„Ultimul traseu a fost extraordinar de greu pentru mine, cu toate că nu am spus exact ce am simtit. Stiam că vin după accidentare. Am cazut, m-am speriat destul de tare pentru că m-am lovit tot acolo unde eram lovita. Am plâns din cauza frustrării pentru că ştiam că o sa pierdem, oarecum simteam. Eu m-am atasat foarte mult de oamenii de aici si de colegii mei si cel mai greu lucru ar fi sa ma despart de ei. Asta e durerea cea mai mare”, a fost mesajul transmis de Corina printre lacrimi. 

 

Faptul că un concurent de la Războinici urmează să plece acasă i-a facut pe toţi cei din echipă să se apropie unii de ceilalţi şi să formeze un grup unit. Chiar şi Doru a stat alături de colegii lui şi i-a încurajat cum a putut el mai bine, dându-se exemplu pe el însuşi, după ce el a participat de doua ori la duel.