WowNews logo WOWnews
Stories
„Fac niște lucruri absolut oribile” Oana Roman, hărțuită fără limită în mediul online. Vedeta este dispusă să depună plângere
„Fac niște lucruri absolut oribile” Oana Roman, hărțuită fără limită în mediul online. Vedeta este dispusă să depună plângere

Vedete

„Fac niște lucruri absolut oribile” Oana Roman, hărțuită fără limită în mediul online. Vedeta este dispusă să depună plângere

Oana Roman este pregătită să acționeze în instanță în cazul în care răutăcioșii nu se vor opri din a-i arunca răutăți gratuite.

Oana Roman a povestit zilele trecute în mediul online că unii oameni au mers prea departe cu hărțuirea la adresa propriei persoane. Aceasta a explicat că s-a creat un grup care are ca scop denigrarea și jignirea gratuită a unora dintre persoanele publice, printre care se află și ea. Fiica lui Petre Roman a declarat că unele dintre acele persoane i-au trimis chiar și pe mail mesaje jignitoare și are toate motivele să creadă că glumele conform cărora îi vor căuta adresa de acasă și îi vor trimite și scrisori la fel de dure nu ar trebui trecute cu vederea.

Ca orice persoană publică care își expună viața pe tavă, și Oana Roman a primit de-a lungul timpului numeroase critici și comentarii răutăcioase. Pentru a exemplifica faptul că ceea ce se întâmplă în mediul online este aproape de a fi catalogat ca hărțuire, Oana Roman a povestit cu ce se confruntă, spunând că nu are de gând să stea cu mâinile în sân când în cazul în care situația va degenera.

Citeste si: Cum se vor acorda bursele elevilor în noul an școlar. Cine sunt elevii care rămân fără burse- kanald.ro

Citeste si: De ce și-a mutat Oana Roman mama într-un centru de recuperare medicală: „Am ajuns în locul unde va veni mama pentru o perioadă de recuperare”

Oana Roman, hărțuită în mediul online

Oana Roman se declară total dezamăgită de ceea ce au ajuns să facă unele persoane din lipsă de ocupație, după cum chiar ea a spus. Cu toate acestea, fiica lui Petre Roman este dispusă să nu ia în seamă criticile, declarând că va lua măsuri legale în cazul în care vor pune în aplicare ceea ce comentează în mediul online, să îi trimită scrisori jignitoare la domiciliu.

Citeste si: Oana Roman își vinde vila din Tunari! Câți bani trebuie să scoată din buzunare cei care vor să o cumpere. Suma nu este deloc una mică

Citeste si: Durere de nedescris pentru Adrian Cuculis! Bunica avocatului s-a stins din viață la vârsta de 97 de ani- kfetele.ro

Citeste si: Ce i-a spus Veronica lui Ahmed i-a frânt inima în fața tuturor. A încercat să zâmbească forțat, dar toți au văzut durerea din ochii lui. Concurentul din Casa Iubirii NU credea că e în stare de așa ceva. A făcut asta fără regrete- radioimpuls.ro

„Sunt niște oameni pe care nici nu vreau să îi caracterizez în vreun fel. Au făcut niște grupuri din astea, în care comentează persoane publice, nu numai pe mine, au în vizor mai multe persoane. Pe mine mă interesează cumva prea puțin. Atâta timp cât nu îi cunosc, nu îi știu, să stea ei acolo, în colțul lor. Nu sunt chestii publice, ci cumva între ei acolo, nu îmi dau seama. Sunt persoane care îmi scriu și pe Instagram, și pe mail.

Uneori același mesaj mi-l trimit pe toate căile. Probabil că nu au altceva de făcut, nu îmi dau seama.
Ei sunt complet minoritari. Reprezintă probabil 0,0001% din cei care urmăresc, în general. E adevărat că vorbim despre ei pentru că fac niște lucruri absolut oribile, dar nu sunt o regulă, dimpotrivă, o excepție foarte rară. Dacă acele pagini ar fi publice, ar putea fi trași la răspundere în mod penal.”, a declarat fiica lui Petre Roman, conform Spynews.