WowNews logo WOWnews
Stories
Familia baiatului ucis de caini, impotriva gratierii! "Domnul Dragnea vrea sa-l gratieze si pe vinovatul dovedit de moartea lui Ionut"

Stiri

Familia baiatului ucis de caini, impotriva gratierii! "Domnul Dragnea vrea sa-l gratieze si pe vinovatul dovedit de moartea lui Ionut"

Parintii lui Ionut Anghel se declara impotriva gratierii, propuse de Guvernul Grideanu.

Familia baiatului ucis de caini in urma cu trei ani si jumatate, in apropierea parcului Tei, se declara impotriva legii gratierii, propusa zilele trecute de catre Guvernul condus de Sorin Grindeanu. In forma actuala a proiectului de ordonanta, printre beneficiarii acesteia s-ar afla si omul de afaceri condamnat pentru moartea baiatului. (vezi si: unde locuieste bunica lui Ionut! Cladirea are nevoie urgenta de o expertiza seismica)

„Domnul Dragnea vrea sa il gratieze si pe vinovatul dovedit in proces de moartea lui Ionut Cosmin Anghel”, au scris parintii baiatului pe contul fundatiei deschise in memoria acestuia.

Citeste si: Cine și-a făcut apariția la înmormântarea mamei Adrianei Bahmuțeanu! Toți cei prezenți sunt în stare de șoc- kfetele.ro

Constantin Ciorascu a fost condamnat la 3 ani de inchisoare cu executare, in primavara anului trecut. El are peste 60 de ani, ceea ce inseamna ca ar putea beneficia de injumatatirea pedpsei, in cazul in care ordonanta ar intra in vigoare. Omul de afaceri a platit si daune de 1,8 milioane euro familiei lui Ionut Anghel.