kanald.ro
Vedete
Fiul de doi ani al lui Ionel Ganea a intrat în comă și are drenaj la cap! Familia se roagă neîncetat și speră la o minune. Medicii sunt rezervați: „Se află la Terapie Intensivă, este instabil hemodinamic și respirator”
Fiul lui Ionel Ganea se află la spital în stare foarte gravă. A fost supus unei intervenții chirurgicale, dar medicii sunt rezervați.
Ionel Ganea și familia sa trec prin momente cumplite, după ce ieri, 9 mai, au fost implicați într-un teribil accident rutier, pe DJ 104C. Fostul atacant al Echipei Naționale de Fotbal se afla la volanul autoturismului său atunci când a lovit puternic o altă mașină, oprită pe carosabil. Din nefericire, fiul său se află în stare gravă la spital, iar medicii sunt rezervați în privința lui.
Ultimele detalii despre starea de sănătate a fiului lui Ionel Ganea
O secundă de neatenție a dus la o tragedie fără margini. Totul s-a petrecut vineri, atunci când Ionel Ganea a produs un accident rutier, între localitatea Huruz și Făgăraș. Bărbatul în vârstă de 51 de ani a lovit puternic o altă mașină oprită, însă pe scaunul din dreapta se afla și fiul său.
Din nefericire, copilul în vârstă de doar doi ani a fost grav rănit în urma impactului. Se pare că în aceste momente, micuțul se află în comă indusă medicamentos, totul după ce seara trecută a fost supus unei intervenții chirurgicale. De menționat este și faptul că medicii sunt rezervați cu privire la evoluția stării lui de sănătate.
Imagini de la locul accidentului
Acesta a suferit un traumatism cranio-cerebral. Fiul lui Ionel Ganea a fost transportat de urgență la Spitalul Județean Tg. Mureș, cu un elicopter SMURD. Copilului i s-a pus un drenaj la cap, iar acum trebuie sa se elimine sângele strâns în zona traumatismelor.
„Băiatul se află la Terapie Intensivă copii în stare foarte gravă. Este instabil hemodinamic și respirator, intubat și ventilat mecanic. Medicii păstrează în continuare un prognostic foarte rezervat.
Ionel Ganea