kanald.ro
Vedete
FOTO Andreea Esca a petrecut o vacanta de vis in Oman, alaturi de fiul ei, Aris! Prezentatoarea a platit o adevarata avere pentru a se caza intr-o vila superba!
Andreea Esca a fost intr-o vacanta fabuloasa in Oman alaturi de fiul ei, Aris.
Andreea Esca a simtit nevoia sa plece intr-o vacanta la mare in aceasta perioada, pentru patru nopti, dar nu a putut conta decat pe fiul ei Aris, pentru ca Alexia, fiica sa, si Alexandre, sotul ei, au avut alte prioritati. Vedeta tv a ales Omanul, o tara invecinata cu Arabia Saudita, Emiratele Arabe Unite si Yemen.
"Am ajuns în Dubai seara târziu şi în Oman aproape de miezul nopţii. După ce am mers două ore prin deşert, am urcat o creastă de munte şi am coborât pe cealaltă pe un „Transfăgărăşan” foarte îngust, abrupt şi în beznă, care ne-a cam înfricoşat, dar ce ne aştepta la final era
Golful în care este resortul este chiar la poalele munţilor, mic, cochet, extrem de bine îngrijit, cu nisip alb şi mare turcoaz. La 1 noiembrie erau 30 de grade, apă cristal şi puţină briză. Vila noastră a fost chiar pe plajă, iar pe mine mă face extrem de fericită posibilitatea ca la prima oră să deschizi uşile, să ieşi în picioarele goale pe nisip şi să faci o baie în mare”, a mai spus vedeta tv.
Andreea si Aris au stat intr-o superba vila cu un etaj, rezervata doar pentru ei, cu o suprafata totala de 334 de metri patrati, gradina si piscina privata.
Pretul pentru o noapte este de 1.500 de dolari, ceea ce inseamna ca vedeta tv a platit 6.000 de dolari numai pentru cazare. Daca socotim si zborul cu avionul, precum si alte cheltuieli, vacanta de cateva zile a Andreei Esca a costat peste 10.000 de dolari!