WowNews logo WOWnews
Stories
Gabi Luncă, infectată cu virusul COVID-19! Marea artistă a fost internată de urgență
Gabi Luncă, infectată cu virusul COVID-19! Marea artistă a fost internată de urgență

Vedete

Gabi Luncă, infectată cu virusul COVID-19! Marea artistă a fost internată de urgență

Artista Gabi Luncă a fost internată în spital, fiind infectată cu virusul COVID-19.

Artista Gabi Luncă este internată în spital, fiind infectată cu noul coronavirus. Intrepreta de muzică populară și lăutărească este internată la Spitalul Judeţean Ilfov.

Gabi Luncă, infectată cu COVID-19

Cântăreața Gabi Luncă, în vârstă de 81 de ani, a fost internată de urgență la Spitalul Județean Ilfov. Artista a contractat virusul COVID-19 și a fost nevoie de spitalizare.

Citeste si: Andreea Mantea o pune la punct pe Veronica după ce concurenta o face pe Kira să plângă! „De ce ai tu o problemă cu alte persoane?”. Aflați de la ce a pornit totul în ediția din „Casa iubirii” de duminică, 19 octombrie, de la orele 16:00 și 19:00, la Kanal- kanald.ro

Citeste si: Ce mesaj a primit de ziua ei Rebeca, fata lui Gabi Luncă și a lui Ion Onoriu: ”Te iubește Costinelu!” FOTO

Totuși, se pare că interpreta de muzică populară este cooperantă, iar starea de sănătate este una bună la momentul actual.

Gabi Luncă, infectată cu virusul COVID-19! Marea artistă a fost internată de urgență
Gabi Luncă

Coronavirus România

Până astăzi, 16 martie, pe teritoriul României, au fost confirmate 868.799 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19).

Numărul persoanelor vindecate va fi transmis ulterior întrucât aceste date sunt indisponibile la acest moment din cauza unor lucrări la platforma de centralizare a datelor.

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 6.118 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv.

Citeste si: Fiul lui Gabi Luncă și al lui Ion Onoriu candidează la alegerile prezdențiale! Emanuel Onoriu duce mai departe ”profeția” făcută pentru tatăl său

Până astăzi, 21.698 de persoane diagnosticate cu infecție cu SARS – CoV – 2 au decedat.

În intervalul 15.03.2021 (10:00) – 16.03.2021 (10:00) au fost raportate 133 de decese (75 bărbați și 58 femei), ale unor pacienți infectați cu noul coronavirus, internați în spitalele din Alba, Bacău, Bistrița-Năsăud, Bihor, Botoșani, Brăila, Brașov, Buzău, Călărași, Caraș-Severin, Cluj, Constanța, Dâmbovița, Dolj, Galați, Gorj, Harghita, Hunedoara, Ialomița, Iași, Maramureș, Mehedinți, Neamț, Olt, Prahova, Sălaj, Satu Mare, Sibiu, Suceava, Teleorman, Timiș, Tulcea, Vaslui, Vrancea, Ilfov și București.

Dintre acestea, 2 decese au fost înregistrate la categoria de vârstă 30-39 ani, 5 decese la categoria de vârstă 40-49 ani, 9 decese la categoria de vârstă 50-59 ani, 27 decese la categoria de vârstă 60-69 ani, 45 decese la categoria de vârstă 70-79 ani și 45 decese la categoria de peste 80 de ani. 132 dintre decesele înregistrate sunt ale unor pacienți care au prezentat comorbidități, iar pentru 1 pacient decedat nu au fost raportate comorbidități până în prezent.