WowNews logo WOWnews
Stories
George Simion soție Ilinca
George Simion și soția lui, Ilinca

Vedete

George Simion, tată pentru a doua oară?! Liderul AUR a dat vestea cu zâmbetul pe buze. Ce se întâmplă în familia lui și a Ilincăi: „O fetiță”

Politicianul a vorbit despre al doilea copil, la câteva luni după ce a devenit tată pentru prima oară.

George Simion și soția lui, Ilinca, au devenit părinți pentru prima dată în luna aprilie a acestui an, atunci când tânăra a adus pe lume un băiețel. Micuțul Radu le face zilele mai frumoase mamei și tatălui său, iar liderul AUR a dat o veste care a surprins pe toată lumea.

Politicianul a povestit că își dorește să mai aibă un copil, mai precis o fetiță. S-a gândit deja și la numele pe care ar vrea să i-l pună, ba chiar a dezvăluit că soția lui ar putea fi însărcinată în prezent.

Citeste si: David Pușcaș are de gând să lupte cu mama lui adoptivă, Luminița Anghel, pentru dreptul la casă? „O să spun prin tot ce am trecut, prin câte nedreptăți.”- kfetele.ro

„O fetiţă. Chiar asta îmi doresc, o fetiţă pe care să o cheme Maria. Sperăm ca Moş Crăciun să ne aducă vestea bună. S-ar putea să fie însărcinată”, a declarat George Simion, conform Fanatik.ro.

Citește și: George Simion și soția lui și-au creștinat băiețelul! Liderul AUR a organizat un botez cu mare fast! Imagini emoționante cu micuțul, alături de părinții lui: "Mama și tata te vor ajuta să crești mare"

George Simion fiu Radu

George Simion și fiul său, Radu

[Sursa foto: Facebook]

Soția lui George Simion nu vrea să audă de viața politică

În timp ce George Simion este unul dintre cei mai vocali oameni politici de la noi din țară, soția lui vrea să stea departe de această lume.

În urmă cu ceva timp, liderul AUR și Ilinca au povestit că, înainte de căsătorie, au convenit ca femeia să nu se implice deloc în politică.

„Ilinca Simion: Nu vreau să mai aud de funcții. În ultima perioadă, de când cu alegerile astea, toată lumea accede la a avea o funcție. Nu, nu e pentru mine!

George Simion: I-am zis de la început, de când am hotărât să ne căsătorim, că Ilinca rămâne în afara vieții politice și nu se va implica în ea.

Și asta am și făcut. Unii își angajează soțiile, eu am insistat ca să nu existe nicio legătură cu viața politică, cu aceste proiecte din funcțiile publice pe care le ocup”, au povestit George și Ilinca Simion, conform Cancan.ro.

Citește și: Se împlinesc nouă ani de la tragedia Colectiv! 64 de tineri și-au pierdut viața, iar alții au rămas mutilați pe viață, dar în România nu există încă centre pentru marii arși