
kanald.ro
Evenimente
Mama lui Sorin, băiețelul de 5 ani care a murit după ce a căzut într-un iaz, a făcut un gest de-a dreptul sfâșietor pe internet.
Tragedie de nedescris în Galați, acolo unde un copilaș de doar 5 ani și-a pierdut viața după ce a căzut într-un iaz, în timp ce se juca. Deși ajutoarele ajunse la fața locului au făcut tot posibilul pentru a-i salva viața lui Sorin, eforturile au fost în zadar, fiindu-i declarat decesul minorului.
Mama micuțului este îngenuncheată de durere și în memoria fiului său a făcut un gest de-a dreptul sfâșietor pe rețelele de socializare.
Femeia a schimbat fotografia de profil și a pus o imagine cu doliu, publicând și o fotografie cu fiul ei, pe fundalul căreia rula o melodie extrem de tristă, intitulată ”Câți îngeri mai vrei în Rai”.
Sorin, copilul de 5 ani care a murit după ce a căzut într-un iaz
Nu doar pentru familia lui Sorin este un moment extrem de greu, ci și pentru apropiații părinților. La postarea făcută de mama micuțului, mesajele de ”adio” au curs, cu toții fiind în stare de șoc.
„Dumnezeu să te ierte, îngeraș frumos”, „Dumnezeu să-l ierte și vouă putere”, „Dumnezeu să te așeze lângă cei mai frumoși îngeri, copil frumos ce ai fost”, „Drum lin către îngeri, suflețel”, „Dumnezeu să vă dea putere să treceți peste această grea încercare. Micuțului odihnă veșnică în liniște și pace”, sunt doar câteva dintre reacțiile internauților.