WowNews logo WOWnews
Stories
„E complicat” Gabriela Cristea va merge sau nu la înmormântarea tatălui ei? Vedeta nu poate să treacă peste trădarea părintelui său: „Nici nu ar trebui să-ți treacă prin cap vreodată să-ți denigrezi copiii”

Vedete

„E complicat” Gabriela Cristea va merge sau nu la înmormântarea tatălui ei? Vedeta nu poate să treacă peste trădarea părintelui său: „Nici nu ar trebui să-ți treacă prin cap vreodată să-ți denigrezi copiii”

Gabriela Cristea a evitat să ofere un răspuns clar când a fost întrebată dacă va rata sau nu și înmormântarea tatălui său.

Gabriela Cristea a decis la 18 ani să se rupă definitiv de părinții ei și să meargă pe cont propriu în viață. Perioada copilăriei sale nu a fost deloc una ușoară, fiind marcată de violență fizică venită din partea tatălui său care s-a răsfrâns atât asupra sa, dar și asupra mamei sale. Cea care i-a dat viață s-a stins din viață pe vremea când vedeta avea circa 36 de ani, rămânând cu o mare tristețe în suflet de atunci. Prezentă în cadrul unui podcast, prezentatoarea TV a fost întrebată dacă va merge sau nu la înmormântarea tatălui său, atunci când va pleca din această lume, având în vedere că nu au mai păstrat legătura de pe vremea când soția lui Tavi Clonda avea 18 ani.

Gabriela Cristea a decis să fie rezervată și să nu ofere un răspuns la această întrebare. Încă nu a putut trece în totalitate peste suferința pe care i-a adus-o bărbatul atunci când a decis, pentru o sumă de bani, să o denigreze în cadrul unei emisiuni TV. Prezentatoare consideră că relația pe care o are cu tatăl său este o cauză pierdută și că nimic nu-l poate întoarce din drum sau să-i schimbe percepțiile cu care a trăit o viață întreagă. 

Citeste si: Elena Merișoreanu a reacționat dur, după înmormântarea lui Horia Moculescu. Artista nu a mai tăcut și a spus ce a observat: “I-a ridicat pe mulți.” - kfetele.ro

„N-am un răspuns. (n. ed. la întrebata dacă va merge la înmormântarea tatălui său). Dacă lucrurile s-ar fi oprit  acolo, la 18 ani, poate că acum aș fi trecut peste, dar gesturile pe care el le-a făcut ulterior mă opresc să fac, la rândul meu, niște gesturi, pentru că în momentul în care ai un copil, nici nu ar trebui să-ți treacă prin cap vreodată să-ți denigrezi copiii, indiferent de ce vor face sau prin ce vor trece. Eu m-am recunoscut foarte mult în povestea de viață a lui Meghan Markle.

E greu să descoperi că e atât de ușor pentru cineva care, practic, ar trebui să-ți fie aproape, să te vândă pentru câțiva lei. Televiziunile plăteau atunci pentru orice informație și dacă trebuia și să spui niște lucruri care nici măcar nu erau adevărate și care nu făceau decât să mă… Te uiți a un moment dat și spui că e de noaptea minții, lucrurile astea nu s-au întâmplat, de unde au apărut… E complicat.”, a spus Gabriela Cristea în cadrul podcast-ului moderat de Cătălin Măruță.

Gabriela Cristea nu a fost prezentă la înmormântarea mamei sale

Gabriela Cristea nu și-a putut conduce mama pe ultimul drum, însă nu pentru că și-a dorit acest lucru. Încă cu mare tristețe în suflet, prezentatoarea TV a mărturisit că s-a temut că va fi bătută, având în vedere că cunoaștea foarte bine istoricul familiei sale. Nu a ezitat să recunoască că tatăl său obișnuia să fie agresiv fizic cu ea, dar și cu mama sa, bărbatul trăind după percepția falsă că femeia trebuie să fie supusă bărbatului și că este necesar să-i respecte cuvântul fără abateri.

Chiar dacă nu a fost alături de mama sa pe ultimul drum, Gabriela Cristea a declarat că vorbește adesea în gând cu ea, dorindu-și de-a lungul vieții să aibă cu cine să împărtășească tot ceea ce simte, cui să ceară sfaturi și cui să se confeseze, în afară de soțul său.

„Nu am fost la înmormântarea mamei, pentru că situația atunci a fost foarte tensionată și pentru că, sincer, mi-a fost frică să nu iau bătaie. Sunt sigură că s-ar fi ajuns la asta și știu ce zic. Am întâlnirile mele cu ea în care vorbesc și vorbesc foarte des  cu ea. Din păcate, provin dintr-o familie în care femeile nu aveau foarte multe lucruri de spus. Mama mea avea un soi de independență financiară care iar fi permis, de exemplu, să stea de la egal la egal cu tatăl meu, dar din păcate provenea dintr-o familie care nu îi permitea chestia asta. Practic, eu am produs revoluție în familie. Nu mi-am permis să o judec enunțând chestia asta, dar acum poți să-și spun că, în adâncul sufletului meu, da, am judecat-o. Era violent tatăl meu cu mama.

Aveam 36-37 de ani când a murit mama. Și acum mai sufăr. Eu, de exemplu, acum nu am cu cine să vorbesc. În afară de faptul că vorbesc cu ea în gândurile mele, eu nu am un om cu care să pot să împărtășesc în afară de soțul meu, dar uneori poate am nevoie și de un sfat în ceea ce își privește pe soțul meu. De ce nu? Eu nu am avut asta niciodată și asta da, m-a făcut să sufăr.”,  spus Gabriela Cristea în cadrul podcast-ului lui Cătălin Măruță. 

Citeste si: Motivul pentru care Mariana Moculescu a ales, în cele din urmă, să își facă simțită prezența la priveghiul lui Horia Moculescu! A fost dezvăluit chiar de ea: "Destinul și-a urmat cursul!" - kfetele.ro

Citeste si: Alimente bogate in B12. Surse de vitamina B12 - catena.ro

Citeste si: CE A FĂCUT Cristi Botgros după parastasul de un an al Andreei Cuciuc? Toți vorbeau despre DUREREA interpretului Igor... până când nepotul lui Nicolae Botgros a arătat asta pe pagina sa de Facebook. N-

Citește și: Gabriela Cristea își sărbătorește astăzi ziua de naștere! Tavi Clonda i-a făcut o surpriză emoționantă în miez de noapte

Citește și: Gabriela Cristea și Tavi Clonda, vacanță romantică în doi! Unde au „evadat” prezentatoarea TV și soțul său: „În fiecare seară vom sta în altă parte”