kanald.ro
Stiri
Ghiţă Ciobanul ameninţă cu greva foamei în faţa Ministerului Agriculturii! Din vedetă TV, cel mai cunoscut oier din ţară, tratat ca un infractor de oficialii de la Bucureşti | VIDEO
Ghiţă Ciobanul a ajuns la sapă de lemn şi ameninţă cu greva foamei.
Au apus vremurile în care Ghiţă Ciobanul era vedetă de reclame şi făcea bani frumoşi doar filmându-se la stână. Între timp, viaţa lui şi a colegilor ciobani a ajuns un adevărat coşmar.
Gheorghe Dănuleţiu, alias Ghiţă Ciobanul a fost protagonistul unor scene dramatice astăzi, în faţa Ministerului Agriculturii. El a venit la Bucureşti pentru a-şi cere drepturile şi a luat cu el şi doi berbeci de la Jina.
Ministrul nu l-a ascultat pentru că era plecat
Situaţia oierilor din România, reprezentaţi de Ghiţă Ciobanul a ajuns dramatică din cauza unor probleme grave pe care aceştia le semnalează de o bună perioadă de vreme.
În această dimineaţă, Ministrul Agriculturii, Petre Daea, a mers la un târg de produse tradiţionale din Bucureşti şi nu a ajuns la minister.
Foto: Agrointel.ro
Video: Ştirile Kanal D