kanald.ro
Vedete
Horațiu Mălăele, apt de joc și la 69 de ani! Iată cum a fost văzut maestrul de paparazzi WOWbiz | EXCLUSIV
Regizorul și actorul de teatru ne arată tuturor că vârsta este doar un număr în imaginile surprinse într-un parc din București.
Horațiu Mălăele este un titan al comediei și al teatrului românesc. După o carieră îndelungată, cu aproape 50 de ani petrecuți pe scenă, Mălăele pare că e la a doua tinerețe și secretul stă în efortul fizic.
Sportul face parte din viața de zi cu zi a lui Horațiu Mălăele
Paparazzi WOWbiz l-au văzut pe maestrul Mălăele în Parcul Regel Mihai I, cunoscut și ca Herăstrău, echipat ca pentru o sesiune de mișcare. Îmbrăcat cu tricou și short, Horațiu Mălăele s-a dus țintă către terenurile de tenis.
Cel mai surprinzător nu a fost faptul că actorul alege să dea câteva schimburi peste fileu în timpul liber, fiind un cunoscut împătimit al tenisului, ci faptul că pare neobosit după meci. Poate doar un pic încălzit după efort, motiv pentru care pare că vrea să scape cât mai repede de vestă.
Citeste si: “Strada Speranței”, un serial de comedie urbană, te va face să râzi în hohote, în curând, la Kanal D!
Horațiu Mălăele este cât se poate de „viu” și activ
Maestru Mălăele a trecut recent printr-un episod de umor negru, când o știre falsă, conform căreia acesta ar fi murit, s-a viralizat pe rețelele sociale. Un necrolog dintr-o publicație locală a anunțat moartea marelui actor și acesta a fost preluat de publicații mari, fără, însă, ca informația să fie verificată. Vestea că „a murit” nu i-a scăpat lui Horațiu Mălăele, care a luat în derâdere toată situația cu umorul fin cu care ne-a obișnuit.
Mălăele a postat o caricatură de-ale sale pe pagina personală de Facebook, alături de mesajul „Că nu muriți odată, ca să scăpați de mine”, pesemne că maestrul nu are de gând să se „retragă” de pe scenă prea curând și că e în formă bună. Mai mulți fani și cunoscuți au comentat la postarea lui, au mărturisit că au luat știrea de bună și s-au simțit ușurați să vadă că omul care le-a adus ani la rândul zâmbetul pe buze este bine, sănătos.
În prezent, Horațiu Mălăele este în turneu prin țară cu piesa „Sunt un orb”, în care joacă rolul principal. Înainte de Paște, Mălăele a jucat în fața publicului din Constanța, pe 19 aprilie, la Centrul „Jean Constantin”.