
kanald.ro
Vedete
O explozie a avut loc vineri seara intr-un club din Bucuresti.
In Clubul respectiv, trupa Goodbye to Gravity trebuia sa isi lanseze noul album, in cadrul unui eveniment inedit.
"Concertul va beneficia de un show de lumini customizat, precum şi de efecte pirotehnice şi decoruri special create pentru a reda atmosfera SF a artwork-ului. Nu vor lipsi invitaţi speciali, un after-party de Halloween marca GTG şi multe alte surprize!", scrie pe pagina de Facebook a evenimentului.
Trupa a postat cu cateva minute inainte sa inceapa evenimentul o fotografie chiar din club.
"Este o etapă foarte importantă pentru noi", spune basistul Alex Pascu. "Suntem foarte mândri de acest album, iar lansarea va fi un eveniment cu adevărat special pentru fanii rock din România."
"Cu siguranţă va fi un concert unic, cu un setlist extins, ce va cuprinde cele mai bune piese de pe cele două albume ale noastre", adaugă vocalistul Andrei Găluţ”, se arată în comunicatul de presă al trupei, înainte de producerea tragediei.
Trupa Goodbye To Gravity
Trupa se autodescrie astfel: “Muzica pe care o cântăm este rezultatul chimiei generată de coliziunea a două lumi muzicale.
Tradiţional vs. nou, brutal vs. sensibil, riff-urile vs. melodia. Piesele pline de energie ale trupei vor şoca întreaga industrie. Deci, dacă vreţi să devoraţi nişte metal proaspăt, Goodbye to Gravity sigur este ceea ce căutaţi. Dar, dacă vreţi să simţiţi cu adevărat energia trupei, trebuie să fiţi prezenţi la showurile live.. în curând într-un club aproape de tine.”