WowNews logo WOWnews
Stories
Irina Tănase, Liviu Dragnea
Irina Tănase a încheiat ”cum laude” prima sesiune la Drept! Iubita lui Liviu Dragnea învață la o facultate particulară și vrea să devină judecător! Cât plătește anual frumoasa blondă pentru studii? EXCLUSIV

Actualitate

Irina Tănase a încheiat ”cum laude” prima sesiune la Drept! Iubita lui Liviu Dragnea învață la o facultate particulară și vrea să devină judecător! Cât plătește anual frumoasa blondă pentru studii? EXCLUSIV

Irina Tănase, iubita lui Liviu Dragnea, a încheiat ”cum laude” primul an universitar.

La 28 de ani, Irina Tănase se pregătește pentru al doilea an de facultate, după ce pe primul l-a încheiat foarte bine, fără nici o restanță.

Irina Tănase e studentă ”la zi” dar nu a prea ajuns la facultate

Iubita lui Liviu Dragnea studiază la ”Facultatea de Științe Juridice și Științe Administrative”, din cadrul Universitatății Spiru Haret. Tânăra a ales să urmeze cursurile cu frecvență normală, însă anul trecut nu prea a avut ocazia să meargă la școală pentru că orele s-au mutat în online, din cauza pandemiei.

Ea plătește 4.800 de lei pe an (aproape 1.000 de euro) ca taxă de școlarizare.

Citeste si: Ultima oră! Elicopter prăbușit: Familia unui renumit politician a murit în accidentul aviatic- kanald.ro

Irina Tănase vrea să devină avocat sau judecător, după ce va încheia facultatea, fiind convinsă că o carieră în magistratură i se potrivește de minune. Frumoasa iubită a lui Liviu Dragnea exclude din start o viitoare meserie de procuror.

Iubita lui Dragnea e la a doua facultate

Blonda lui Dragnea și-a început deja pregătirea pentru viitoarea carieră cu propriul biroul de mediere pe care l-a deschis în urmă cu doi ani, alături de o bună prietenă. Irina a și absolvit un curs de mediator autorizat în perioada în care iubitul ei a fost în închisoare.

Irina Tănase este deja la a doua facultate. Născută în București, ea a mai absolvit cursurile Academiei de Studii Economice din București, Facultatea de Relații Internaționale, însă în timpul primei studenții s-a angajat ca secretară la o companie controlată de Sebastan Ghiță.

Citeste si: Irina Tănase radiază de fericire cu Liviu Dragnea! Ipostaza cu care i-a surprins pe internauți

L-a cunoscut pe Liviu Dragnea în timpul primei studenții

În 2013, ea a participat ca voluntar la organizarea congresului PSD din 2013 iar câteva luni mai târziu a fost angajată ca secretar de cabinet la Ministerul Dezvoltării. Două luni mai târziu, ea a ajuns asistenta lui Liviu Dragnea, cu un salariu lunar de aproximativ 1.300

de lei.

Irina Tănase,

Acum 2 ani, Irina Tănase ar fi investit câteva sute de mii de euro în imobiliare. Conform Rise Project, ea a achiziționat un apartament în apropiere de Palatul Parlamentului și două terenuri cu ieșire la lac, în județul Ilfov. Investiția totală ar fi sărit de 350.000 de euro, din care 260.000 de euro ar fi costat doar apartamentul situat într-un bloc interbelic, cu 4 etaje.

Citeste si: Liviu Dragnea a cerut despăgubiri de 10.000 de euro unui lider Rezist care i-a fluturat cătușele în față! EXCLUSIV

Liviu Dragnea a fost lider al PSD și președinte al Camerei Deputaților. El a fost recent eliberat din închisoare după 2 ani pe care i-a petrecut în spatele gratiilor, în dosarul angajărilor fictive de la Consiliul Județean Teleorman. Irina Tănase, devenită iubita oficială a politicianului după divorțul acestuia de Bombonica Prodana, l-a așteptat în tot acest timp.

Citeste si: Florin Piersic, în doliu! Una din cele mai dragi ființe din viața lui s-a stins. Dan Negru este cel care a făcut anunțul- kfetele.ro

Citeste si: Polițiștii i-au arătat lui Igor Cuciuc IMAGINILE din noaptea tragediei și a simțit cum i se frânge inima: "A fost periculos. Nu trebuia să facă...". Ce a descoperit în localul unde Andreea Cuciuc a murit este DUREROS: "Se vede pe cameră"- radioimpuls.ro