WowNews logo WOWnews
Stories
Jean Paler și Mihai Bobonete

Jean Paler și Mihai Bobnete

Vedete

Jean Paler dă de pământ cu Mihai Bobonete! Și-a spus clar și răspicat părerea despre spectacolele comediantului: „Prefer mai degrabă să-mi dau duhul decât să mai calc pe acolo”

Jean Paler nu este de acord cu mesajul promovat de Mihai Bobonete! A avut o remarcă neașteptată la adresa comediantului.

Nu mai este un secret pentru nimeni faptul că Jean Paler este unul dintre cei mai cunoscuți și îndrăgiți actori de comedie din țara noastră. Acesta se bucură de un parcurs profesional de-a dreptul impresionant. Ba mai mult decât atât, în ciuda tuturor problemelor de sănătate cu care s-a confruntat, continuă să facă spectacole pe litoral. Lucru pe care, spune el, nu îl face și Mihai Bobonete. Jean Paler a avut câteva cuvinte de spus la adresa umorului pe care acesta îl promovează.

Jean Paler îi aduce noi acuzații lui Mihai Bobonete

Jean Paler se poate lăuda cu o carieră de succes în actorie, acesta fiind și motivul pentru care a adunat de partea sa o mulțime de fani, care se pare că încă îi sunt alături. Ajuns la respectabila vârstă de 72 de ani, artistul încă este cap de afiș pentru spectacolele de pe litoral. Tocmai de aceea, își pune întrebarea de ce Mihai Bobonete nu este în aceeași postură.

Citeste si: Lovitură cumplită pentru fiica Oanei Roman! Ce i-a făcut Marius Elisei în prima zi de școală- kfetele.ro

Actorul de comedie crede că adevărata problemă este reprezentată de mesajul pe care acesta îl promovează. Jean Paler spune că glumele lui Mihai Bobonete sunt de prost gust și extrem de vulgare. Mai mult decât atât, crede că doar o categarorie de public empatizează cu astfel de spectacole.

Citește și: Jean Paler îi face praf pe Bobonete și Bendeac: „Eu nu mă desfac la șliț ca să râdă lumea”. Actorul nu a mai putut să tacă, după ce a văzut cum apar pe scenă cei doi comedianți

„Din păcate, sunt ultimul mohican, din spatele meu nu mai vine nimic, mă bucur de atenția publicului, și vara asta, pe Litoral. Fac succes, sunt iubit, vine lumea la mine, ca să facem poze împreună, zici că am 20 de ani, nu 72!(...)

Mihai Bobonete nu are spectacole pe litoral. De ce? Păi, el ce lasă în urma lui, ca actor? Vulgaritate, murdărie, glume de prost gust, cu miros și gust amar. Nu oferă spectatorilor nici măcar un gram de cultură, el și ceilalți ca el se încadrează la subcultură.

Cei din generația mea nu eram retarzi, ci reținuți în glumele cu tentă sexuală, acestea pe care Bobonete le promovează acum.

Ca să faci lumea să râdă nu trebuie să-ți dai pantalonii jos. La glumele lor râd numai cei de teapa lor”, a mărturisit Jean Paler pentru Click.ro.

Jean Paler

Jean Paler

[Sursa foto: Captură Video]

Citește și: „Sunt necăjit” Jean Paler duce un trai greu, la 71 de ani! Își cheltuie aproape toată pensia pe medicamente. La cine apelează atunci când are nevoie de ajutor: „Trebuie să ceri de mâncare”

Ce părere are despre spectacolele lui Mihai Bobonete?

În urmă cu câțiva ani, Jean Paler a fost curios să vadă un spectacol în carne și oase. Astfel încât a plătit un bilet pentru a asculta glumele lui Mihai Bobonete. Cu toate acestea, experiența l-a lăsat cu un gust amar și spune că nu ar mai merge niciodată la un astfel de eveniment. El spune că în ciuda glumelor vulgare, în sală era plin de minori, chiar dacă accesul lor era interzis.

Citește și: Jean Paler, adevărul despre prietenia cu Alexandru Arșinel! Ce conflicte au fost între cei doi: „M-a întristat că a spus lucrul ăsta”

Citeste si: Danciu, declarație de dragoste la scurt timp după eliminarea din „Casa iubirii”: „Vreau doar să te țin de mână”- kanald.ro

Citeste si: VIDEO WOW! Emilia Ghinescu a apărut așa și internetul a luat foc. Apariția interpretei de muzică populară este de-a dreptul hipnotizantă. Vezi IMAGINILE care au înnebunit fanii- radioimpuls.ro

„Acum 6-7 ani, s-a anunțat un mare spectacol cu Mihai Bobonete, dar și cu alți actori, la Sinaia, unde locuiesc. Am plătit 35 de lei biletul, enorm, mi-am luat de la gură niște bani, din curiozitate, ca să văd ce joacă.

Am rezistat până la final, ca să văd ce se întâmplă cu țara asta, mulți spectatori au părăsit sala, au fost scandalizați. E subcultură! Pe afiș scria foarte mărunt, jos de tot, că e spectacol interzis minorilor, dar cine a mai citit? Era sala plină de puștime, de 13-14 ani, asistau la mizeriile și la vulgaritățile lor, totul era urât, mizerabil, fără finețe(...)

Nu m-aș mai duce la spectacolele lui Mihai Bobonete, prefer mai degrabă să-mi dau duhul, să îmi spun ultimul cuvânt, și să plec pe lumea cealaltă, decât să mai calc pe acolo.”, a mai spus artistul, potrivit sursei menționate anterior.

Mihai Bobonete

Mihai Bobonete

[Sursa foto: Facebook]