kanald.ro
Exclusiv
Kamara dezvăluie cum percepe un musulman Paștele ortodocșilor! Cât de mult se aseamănă postul obișnuit cu ramadanul: „Nu straiele îl fac pe om” | EXCLUSIV
Kamara a dezvăluit cum petrece de Paște, chiar dacă este musulman.
Kamara este un om care a trecut prin multe, dar mereu și-a păstrat capul sus și zâmbetul pe buze. Artistul are un fiu pe nume Leon, care se confruntă cu probleme grave de sănăatte, dar care face progrese de la zi la zi.
Kamara face paralela între Paștele musulmanilor și cel al ortodocșilor
Kamara este un artist de origine musulmană, așa că nu s-a ferit să ne spună concepția lui despre Paște. Deși nu a ținut post ca toți credincioșii, acesta a ținut ramadanul, care este cumva similar.
„Eu de credință sunt musulman. Asta nu înseamnă că nu mă bucur de sărbătorile pascale alături de ceilalți credincioși pe cale ortodoxă, e același Dumnezeu. Eu sunt deschis, tocmai am terminat ramadanul, știu ce înseamnă postul, respect credința fiecărui om, pietatea, modestia, onestitatea, asta contează foarte mult și să nu arăți ce ești ca și credință e și mai important.
Kamara a suferit un accident dificil
Kamara ne-a povestit că în urmă cu câțiva ani a suferit un accident dificil, de care s-au mirat cu toții. Totul s-a întâmplat la un campionat de fotbal, unde chiar și accidentat nu s-a dat bătut.
„Întotdeauna eu am dat tot ce am avut mai bun.
Se întâmpla ca în 2018, la ultimul campionat la care am participat, să am și o accidentare mai gravă, pentru că avusesem o accidentare cu 2 luni înainte în campionat în România, cu echipa mea de club, unde am avut sinusul spart, pomenetele, osul sinumatic și mandibula. M-am dus așa la Campionatul mondial, un pic rezervat în a sări și la o săritură cu Peru, la scorul de 1 la 0, am căzut în cot, mi-a venit cotul în față, iar doctorul nostru, Ovidiu Coravu, mi-a pus cotul la loc cu o precizie de chirurg.
Ai un pont WOW? Dacă deții mai multe informații despre acest subiect ne poți scrie la adresa [email protected]!