
kanald.ro
Stiri
Pe 12 decembrie, mama Mălinei Olinescu a venit la cimitir sa facă parastasul de 7 ani.
Acum câteva zile, mama Mălinei Olinescu a venit la cimitir sa facă parastasul de 7 ani. Cântăreaţa s-a sinucis pe 12 decembrie 2011, la 37 de ani, aruncându-se în gol de la etajul 6 al blocului în care locuia. Se pare că Malina era copleşită de o depresie severă. Presa a relatat că unul dintre motivele care au împins-o spre gestul disperat ar fi fost neînţelegerile cu Sebastian, iubitul ei cu 12 ani mai tânăr.
Parastasul de 7 ani s-a ţinut la locul de veci al Mălinei din cimitirul Sfânta Vineri, acolo unde au venit rude şi apropiaţi, în frunte cu Doina Spătaru, mama Mălinei, şi Petre Geambaşu, unul dintre prietenii de familie.
Alături de rude, mama Mălinei Olinescu a venit la cimitir sa facă parastasul de 7 ani.
Doina Spătaru a dezvăluit pentru WOWbiz.ro că fata sa îi transmite mesaje de dincolo de moarte: „Eu am visat-o pe Mălina. Prima oară mi-a apărut, cred, că după 1 an. Era liniştită, era bine, era ea! Apoi, a început să îmi apară mai des, veşnic îmbrăcată în haine de culoare deschisă, zâmbitoare şi cu chipul senin. Însă, cel mai puternic sentiment că e bine l-am avut după semnul pe care mi l-a trimis în acest an. Nu ştiu dacă există vreo explicaţie, sau cum să spun, dar eu ca mamă am ştiut atunci că fetiţa mea e bine acolo unde e ea.