WowNews logo WOWnews
Stories
Marina Almășan și Georgică Cornu

Marina Almășan și Georgică Cornu

Vedete

Marina Almășan și Georgică Cornu s-au separat după 12 ani de relație. Prezentatoarea TV a vorbit public despre motivul despărțirii: "Neputința lui de a lua taurul de coarne, din ce în ce mai greu de acceptat"

Marina Almășan s-a despărțit de Georgică Cornu, după mai bine de un deceniu petrecut împreună.

După scandalurile în care a fost implicată în ultima vreme cu văduva lui Victor Socaciu, fostul ei soț, Marina Almășan a dat o veste la care nimeni nu se aștepta. Prezentatoarea TV a anunțat că ea și Georgică Cornu, bărbatul cu care se afla într-o relație de 12 ani, s-au despărțit.

După divorțul de Victor Socaciu din anul 2012, Marina Almășan a început o poveste de iubire cu Georgică Cornu. Conform unor surse din apropierea cuplului, relația dintre ei ar fi început să se răcească după moartea fostului soț al prezentatoarei, atunci când George Cornu ar fi fost deranjat de declarațiile mult prea dese date de Marina Almășan despre Victor

Socaciu.

Citeste si: Un nou mesaj din partea mamei Andreei Cuciuc, după ce a mărturisit că fiica ei ar fi fost omorâtă. Ce spune soția artistului Igor Cuciuc: “O să am grijă să primească fiecare ce a oferit.”- kfetele.ro

În urmă cu puțin timp, prezentatoarea TV a confirmat faptul că ea și Georgică Cornu și-au încheiat povestea de dragoste, dar nu a discutat despre zvonurile legate de lucrurile ce l-ar fi deranjat pe fostul iubit.

„Nimic spectaculos. Traversez de mult o etapă a vieții pe care o întâlnim des, în jurul nostru. După despărțirea dureroasă de Victor, am riscat să mă implic într-o relație la distanță, cu un om de care m-a apropiat faptul că trăisem despărțiri similare, datorate unei terțe persoane. Am crezut că vom avea forța să înfruntăm distanța. Ne-am fost loiali unul altuia. Și ne-am sprijinit reciproc, fiecare în felul său. După plecarea din țară a fiului meu, acum doi ani, singurătatea a devenit și mai apăsătoare, sporadicele noastre întâlniri nereușind, din păcate, să suplinească acest gol”,

a declarat Marina Almășan, conform Cancan.ro.

Citește și: „Va ajunge să se înece cu propriul venin” Marina Almășan, acuzații la adresa Brândușei Simion! Ce a avut vedeta de spus, după ce văduva lui Victor Socaciu a vorbit despre ea

Marina Almășan și Georgică Cornu

Marina Almășan și Georgică Cornu

[Sursa foto: Facebook]

De ce au ajuns Marina Almățan și Georgică Cornu la despărțire?

În ceea ce privește motivele separării, Marina Almășan a menționat că distanța dintre ea și Georgică Cornu a cântărit mult în luarea deciziei.

Prezentatoarea TV a declarat că între ea și fostul iubit au apărut tensiuni tocmai din cauza faptului că bărbatul a tot amânat mutarea lui la București pentru a fi aproape de ea.

Citeste si: E oficial! Pe ce dată sunt virați banii de pensii și alocații în luna octombrie 2025. Calendarul complet- kanald.ro

Citeste si: Veronica o distruge public pe Alexandrina: "Păi ce e prietena mea, să îmi fie milă? Mereu se află adevărul și chiar vreau să se știe asta". Cine ar fi crezut ce se întâmplă în spatele camerelor? Concurenta din Casa Iubirii spune TOT după descalificarea ei- radioimpuls.ro

Totuși, Marina Almășan a mărturisit că între ea și Georgică Cornu rămâne o legătură de prietenie și că se vor putea baza în continuare unul pe celălalt.

„Au ieșit la iveală nepotriviri ignorate la început. S-au creat tensiuni felurite, alimentate în principal de neputința lui de a lua taurul de coarne, pentru a se stabili la București. Diversele motive invocate au devenit din ce în ce mai greu de acceptat… Ultimii ani din cei 12 au fost mai mult inerțiali, lucru lesne de observat pentru cineva, atent la nuanțele relatărilor mele din spațiul public.

Cu siguranță, cei 12 ani vor deveni o prietenie, care ne va ajuta pe amândoi să străbatem în continuare ceea ce i-a hărăzit destinul fiecăruia dintre noi. Amintirile comune rămân. Îi sunt recunoscătoare lui Georgică pentru multe lucruri. Sper că și reciproca e adevărată. Iar el știe, cunoscându-mă bine, că, oricând va avea nevoie de ajutor sau susținere, va găsi în mine un prieten de nădejde. La fel și copiii lui, care au crescut, asemeni alor mei, sub ochii noștri”, a mai spus prezentatoarea TV.

Citește și: Marina Almășan, adevărul despre banii câștigați din vânzarea cărții pe care a scris-o despre Victor Socaciu: „Nu m-a interesat deloc volumul vânzărilor acestei cărți”