Marius Șumudică, intrigat de situația FCSB-ului: „La ce bani are Gigi Becali, să nu poți să aduci doi fundași centrali de valoare?”

Marius Șumudică a vorbit despre Gigi Becali și clubul FCSB patronat de acesta.

Autor: Daniela Radan

In articol:

Marius Șumudică nu înțelege tactica de transferuri a lui Gigi Becali și vine cu un „pont” pentru latifundiar, după ce roș-albaștrii au ajuns la opt sezoane fără a cuceri titlul.

Marius Șumudică: „La ce bani are Gigi Becali, să nu poți să aduci doi fundași centrali de valoare?”

Marius Șumudică a vorbit recent despre Gigi Becali și tactica de transferuri a acestuia. În opinia fostului mare jucător de la Rapid, FCSB-ului îi lipsesc doi fundași centrali. Astfel, Marius Șumudică îl sfătuiește pe Gigi Becali să se reorienteze spre Turcia, în ceea ce privește transferurile, întrucât ar avea mari șanse să aducă la echipa roș-albastră apărători deosebiți.

„Nu înțeleg o chestie! La ce bani are Gigi Becali, să nu poți să aduci doi fundași centrali de valoare? Eu cunosc în Turcia la ora actuală fundași centrali care joacă într-un picior aici, pe banii pe care-i dă Gigi. Au câte 200 de meciuri în Ligue 1, vin liberi pe 300-400.000 de euro pe an. Din primele 7 în Turcia!”, a declarat Marius Șumudică, potrivit digisport.ro.

Marius Șumudică

Marius Șumudică

[Sursa foto: Profimedia]

Citește și: S-a aflat de abia acum! De ce a purtat Gică Hagi costum la fiecare meci din play-off: „El mi-a zis și eu am vorbit cu cei din conducere”

Citeste si: Se dau 1.500 de lei de persoană! Banii intră direct pe card. Cine sunt beneficiarii- kanald.ro

Citeste si: UPDATE/FOTO/VIDEO- O tânără a fost descoperită decedată pe o plajă din Mamaia. Ea a fost văzută de mai mulți trecători care au apelat 112: „S-ar fi putut întâmpla peste noapte”- stirilekanald.ro

Gigi Becali, despre modul în care își alege jucătorii: „Dacă îl văd o dată, îl iau”

Nu mai este un secret faptul că Gigi Becali se implică în transferuri și face mutări după bunul plac. Astfel, latifundiarul din Pipera a dezvăluit pe ce criteriu alege fotbaliștii pentru clubul său. Se pare că afaceristul urmărește doar echipa sa din campionatul românesc și îi cere părerea lui Mihai Stoica, managerul general al FCSB-ului, în legătură cu jucătorii care evoluează în celelalte echipe din țară.

Totodată, Gigi Becali a transmis că e nevoie să vadă o singură evoluție a unui jucător pentru a fi convins că merită a fi luat în echipa lui.

Citește și: Cum arată Antoaneta, soția lui Tătărușanu după trei nașteri! Românca le-a luat fața partenerelor lui David Onana şi Davide Calabria la Milan și Inter!

„Eu mă uit doar la FCSB din campionatul românesc.

De-aia nu cunosc jucătorii și îl întreb pe MM, ăla cum e, ăla cum e. Eu nu mă uit. Sunt 2-3 jucători pe care i-am văzut și pe care îi mai vreau. Eu dacă îi văd o dată, îl iau. Nu-i bun, asta e. S-a mai întâmplat asta.”, a declarat Gigi Becali, conform sursei citate anterior.

Citește și: Pasiunea nebănuită a lui Adrian Mutu! Nimeni nu se aștepta la una ca asta din partea antrenorului: „Nu am un secret”

Citeste si: Noi detalii ies la iveală în urma decesului Laurei Roșca! Obiectele personale ale lui DJ Lalla au fost găsite pe o plajă din Mamaia. Tatăl fetei, mărturisiri dureroase despre decesul fiicei sale!- kfetele.ro

Citeste si: VIDEO- Acuzații tulburătoare. Mai mulți copii ar fi fost bătuți de educatoare- stirilekanald.ro

Citeste si: ”Îmi pare foarte rău” Cum a reacționat fosta iubită a lui Andre Bîrleanu, după ce modelul a fost acuzat că și-a răpit, bătut și abuzat actuala parteneră în centrul Capitalei- radioimpuls.ro

FCSB, din nou pe locul 2 în SuperLiga României

FCSB a ieșit pe locul 2 în SuperLiga României pentru a opta oară consecutiv. Ultimul titlu al clubului roș-albastru a venit în 2015, pe 25 mai, după un 0-0 cu Poli Iași. La acea vreme, antrenor al echipei era Costel Gâlcă, actualul tehnician al celor de la Radomiak Radom.

În acest sezon, titlul a fost câștigat de Farul Constanța, după ce a învins-o pe FCSB, scor 3-2, în penultima etapă a play-off-ului SuperLigii. Pierderea titlului l-a făcut pe Gigi Becali să renunțe la șapte jucători: Răzvan Oaidă, Joonas Tamm, Iulian Cristea, Boban Nikolov, Deian Sorescu, Sorin Șerban și Billel Omrani.

Sursa: digisport.ro

Distribuie pe:
Galerie foto  Urmatorul articol
Abonează-te pe

Citește și:

"În fiecare zi învăț lecții de la fetele mele". Cum își împarte Olguța Berbec timpul între viața pe scenă și rolul de mamă | EXCLUSIV

”Vă rog, știu că vreți” Lidia mesaj pentru prietenele surorii sale. Cum ar putea acestea să o ajute pe Dana Roba?

Mai multe obiecte care aparţineau DJ-iței Lalla, găsite pe plajă în apropierea locului unde a fost descoperit trupul femeii

Lorena va izbucni în lacrimi! „Va rog frumos să mă votați în Gală să plec acasă!” Aflați cum va reacționa Laurențiu și ce se va întâmpla, sâmbătă, 30 septembrie, în Casa...

Un matematician celebru spune că lumea riscă să fie anihilată din cauza a cinci oameni

„Eu am lăsat totul în urmă și am plecat doar cu hainele mele!” Alex Ashraf a dat cărțile pe față! Ce a spus despre divorțul de Oana Zăvoranu, după ce bruneta l-a acuzat de...

”A venit cu o piedică de mort acasă” Noi detalii șocante ies la iveală despre mariajul dintre Oana Zăvoranu și Alex Ashraf

Clipul zilei pe WOWBIZ.RO:
Cookies