WowNews logo WOWnews
Stories
marius sumudica superliga

Marius Șumudică a dezvăluit echipele din România care l-au vrut pe banca tehnică.

Sport

Marius Șumudică, trimite avertizări despre lupta la titlu: „Nu se compară sezonul regulat cu play-off-ul”

FCSB a intrat în play-off-ul Superligii României din postura de lider în clasament, cu 32 de puncte.

La doar 4 lungimi distanță de liderul FCSB se află Rapid București, care a beneficiat de rotunjire și ocupă a doua poziție cu 28 de puncte, în timp ce CFR Cluj le urmează cu 27 de puncte.

Universitatea Craiova se clasează pe a patra poziție cu 25 de puncte, iar Farul Constanța și Sepsi OSK completează echipele din play-off cu câte 22 de puncte, covăsnenii calificându-se dramatic după o victorie în ultima etapă cu Petrolul Ploiești.

Citeste si: Deși părea o mamă devotată și o vecină grijulie, aceasta era de fapt o criminală în serie! Ce obișnuia să facă femeia cu victimele sale, pentru a scăpa de urma lor?- kfetele.ro


Marius Șumudică avertizează: „Miza meciurilor e una diferită”

Marius Șumudică a revenit recent în România după ce și-a încheiat socotelile cu Gaziantep FK și a vorbit despre echipele care l-au ofertat din Superligă.

Tehnicianul român a mai vorbit și despre play-off-ul și play-out-ul din campionatul intern, evidențiind că acum miza meciurilor este foarte diferită față de sezonul regulat.

„Miza meciurilor e una diferită. Nu poți compara sezonul regulat cu play-off-ul sau play-out-ul. Făcând o paralelă, e cam ce înseamnă un antrenor care se duce zi de zi la muncă și un selecționer.

Credeți-mă! Eu am trăit-o pe pielea mea.

Degeaba ai trei-patru puncte în avans dacă intri într-o pasă proastă!”, a spus Marius Șumudică la televiziunea DigiSport.

Citește și: Drumul lui Jeonbuk în Liga Campionilor Asiei a fost oprit! Gruparea antrenată de Dan Petrescu, eliminată de Ulsan, rivală din campionatul sud-coreean

rapid farul

Rapid va debuta în play-off într-o partidă pe teren propriu cu Farul Constanța

[Sursa foto: Instagram Rapid București]

Citește și: Pep Guardiola va trebui să se descurce în perioada următoare fără unul dintre jucătorii de bază! Cât timp va lipsi Ederson?

Ce echipe din România l-au ofertat pe Marius Șumudică?

Marius Șumudică, odată cu revenirea în țară, a confirmat zvonurile în legătură cu faptul că ar fi purtat discuții pentru revenirea în antrenoriat cu Petrolul Ploiești, rămasă fără antrenor după demiterea lui Florin Pârvu, dar și cu FC Voluntari.

Citeste si: Andrei și Alexandrina fac marele pas în Istanbul! „Te iubesc!”. Nu ratați date-ul incendiar în ediția din „Casa iubirii” de sâmbătă, 6 septembrie, de la orele 16:00 și 19:00, la Kanal D- kanald.ro

Citeste si: Incredibil, dar adevărat! Un bărbat a stat 30 de ani după gratii pentru o crimă pe care NU a comis-o: "Tribunalul a confirmat astăzi". Detalii revoltătoare dintr-un caz care șochează lumea- radioimpuls.ro

„Da, este adevărat. Au fost discuții din partea celor de la Voluntari, dar și de la Petrolul. Dar am refuzat pentru moment. De fapt, și întoarcerea mea în țară a fost generată de niște probleme familiale care necesitau prezența mea.

M-au sunat să merg la Petrolul, dar în momentul de față nu mă simt pregătit și nu mi-aș dori să înțeleagă greșit refuzul în momentul de față”

, a spus Marius Șumudică.

Presa din Turcia declară că Marius Șumudică a fost demis de către conducerea clubului Gaziantep FK în urma rezultatelor extrem de modeste, tehnicianul a revenit cu o clarificare, evidențiind că motivul din spatele despărțirii de formația din Turcia au fost problemele sale familiale.

„Și întoarcerea mea în țară, demisia de la Gaziantep, a fost luată din cauza unor probleme familiale. Nu era bazată pe alte probleme, nimic cu jucătorii. Aveam o relație extraordinară cu toți. Luasem echipa de la zero puncte și ajunsesem să fim la un punct de salvare”, a spus Marius Șumudică.