
kanald.ro
Cezar Haiură, pompier-paramedic SMURD la ISU Bucovina Suceava
Evenimente
Teribilul accident din Suceava i-a cutremurat chiar și pe salvatori. Cezar, pompierul care l-a scos pe băiețelul de trei ani dintre fiare, este îndurerat.
Sâmbătă, 9 noiembrie, o tragedie fără margini a avut loc pe un drum din comuna Grănicești, județul Suceava. Daniel, un bărbat în vârstă de 28 de ani, a recurs la un gest neașteptat. Vrând să se răzbune pe soția sa, după ce aceasta a plecat la muncă în străinătate, și-a luat cei trei copii și s-a izbit frontal de o altă mașină, care circula regulamentar.
Din păcate, el, fiul său în vârstă de doar trei ani, dar și pasagerii din celălalt autovehicul au murit.
Cezar Haiură, pompier-paramedic SMURD la ISU Bucovina Suceava, a participat la o mulțime de intervenții și a văzut o mulțime de oameni fără suflare sau aflați în suferință.
„ATÂT
E o zi
în care, de pe brațele mele,
a căzut toată sarea pământului
a plecat cu tot
cu o mie de visuri atât de grea încât
s-a scurs de la piept
până la brâu
Cezar Haiură, pompier-paramedic SMURD la ISU Bucovina Suceava
Citeste si: Facturile la energie ar putea fi plafonate la 1 leu/kWh, pentru anumiți români- kanald.ro
Alin Găleată, purtătorul de cuvânt al ISU Suceava, a postat la rândul său un mesaj în mediul online, după ce și-a văzut colegul îndurerat. Acesta a mărturisit că de-a lungul anilor au văzut o mulțime de copii gâsindu-și sfârșitul în incendii, înecați sau în accidente rutiere.
„Plânsul lui Cezar este plânsul sufletului oricărui pompier când un copil își pierde viața… Cred că am umple un cimitir întreg, cu toți îngerii pe care i-am găsit fără suflare, fie în incendii, fie înecați, dar mai ales în accidente rutiere (…) Suntem colegi de vreo 18 ani, dar nu l-am văzut niciodată pe Cezar plângând… Și vă doresc ca niciunul dintre voi să nu trăiască astfel de momente vreodată! E suficient pentru noi, pompierii. Credeți-ne, pe cuvânt!”. Imagini de la locul accidentului