
kanald.ro
Natalia, condusă pe ultimul drum
Actualitate
Natalia, o adolescentă de 14 ani din Polonia, și-a dat ultima suflare pe un pat de spital, după ce i s-a făcut rău și a stat ore bune leșinată, în frig, în parcarea unui supermarket.
Un caz șocant a avut loc în Polonia, zilele trecute. O familie își plânge durerea acum, după ce fiica lor, în vârstă de doar 14 ani, și-a pierdut viața într-un mod tragic. Nataliei i s-a făcut rău chiar când se îndrepta spre școală și și-a dat ultima suflare pe un pat de spital, după ce a stat ore bune în frig, în parcarea unui supermarket.
În dimineața zilei de 28 noiembrie, nimic nu părea să prevestească moartea Nataliei, o fetiță de 14 ani din Andrychów, Polonia.
Îngrijorat de faptul că fiica lui nu i-a mai răspuns după la telefon, tatăl Nataliei a anunțat rapid autoritățile, însă acestea nu ar fi făcut nimic pentru a o găsi pe adolescentă. Se pare că, din cauza lipsei de personal, căci majoritatea polițiștilor din secție erau ocupați cu un alt caz, căutările Nataliei au început mult prea târziu.
Natalia a fost găsită la câteva ore după, de un apropiat al familiei sale, la doar 500 de metri distanță de secția de poliție.
Fetița se afla în parcarea supermarketului, leșinată, în stare de hipotermie, cauzată de temperaturile extrem de scăzute. Adolescenta a fost transportată de urgență la spital, însă nu s-a mai putut face nimic pentru ea. Fetița de 14 ani și-a dat ultima suflare pe patul de spital, cauza morții sale fiind, potrivit medicilor, un edem cerebral cauzat de o hemoragie intracerebrală masivă, notează goniec.pl.Oamenii care au condus-o pe Natalia pe ultimul drum
Zilele trecute, în data de 5 decembrie, Natalia a fost condusă pe ultimul drum. Familia ei și-a strigat durerea cauzată de pierderea suferită, iar sute de persoane au mers la biserică și la cimitir pentru a-i aduce un ultim omagiu fetiței de 14 ani, care și-a pierdut viața într-un mod tragic. Adolescenta a fost înmormântată într-un sicriu alb, plin de trandafiri albi și își doarme somnul de veci în cimitirul municipal din Andrychów, acolo unde este îngropată și mama sa, care și-a pierdut viața în urmă cu mai mult timp.
În ceea ce privește pedepsirea vinovaților pentru moartea Nataliei, poliția din Malopolska a anunțat că a fost demarat o anchetă și au fost inițiate proceduri disciplinare împotriva a 4 ofițeri din cadrul Serviciului de Poliție din Andrychów, în urma modului în care aceștia au acționat în cazul dispariției Nataliei.
„Trebuie să verificăm dacă toate acțiunile polițiștilor din această secție au fost corecte de la început până la sfârșit”, a declarat purtătorul de cuvânt al Cartierului General al Poliției Provinciale din Cracovia, subinspectorul Katarzyna Cisło, conform Libertatea.ro.